English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓWZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

"Ścieżka nie musi być równa jak lotnisko, im więcej nierówności tym przejazd staje się bardziej atrakcyjny"
mgr inż. Marek Pokorski prezes Miejskiej Spółki Wodnej.
Źródło: Rozmowa w Urzędzie Miejskim na temat kostki na drodze rowerowej wzdłuż al. Chrobrego 9 IX 2004

DROGI ROWEROWE W RADOMIU


Aktualności

2022-06-13

Chodźcie na rower! Tym razem jedziemy wspólnie do Królewskich ŹródełCel trzeciej w tym roku "Jazdy z miasta!" to Rezerwat Królewskie Źródła. 19 czerwca zapraszają Salon Rowerowy "Rodex", Bractwo Rowerowe, "Gazeta Wyborcza" i Radio "Plus".

 

Wycieczka do Królewskich Źródeł ma dystans bez mała 80 km (w obie strony). Końcówka trasy – 1,5-2 km – to niestety sporo odcinków piaszczystych, czego nie lubimy. Poza tym szerokie, wygodne szutrówki, trochę asfaltowych dróg, a dla fanów nieco ostrzejszej jazdy czarny szlak rowerowy w Rezerwacie Pionki.

 

Dokąd pojedziemy

 

Spotykamy się o godz. 10 w pobliżu Dąbrowy Kozłowskiej. By dotrzeć na miejsce zbiórki, trzeba się dostać na ul. Zbrowskiego, minąć skrzyżowanie z Żółkiewskiego (ze światłami), dalej jechać ul. Energetyków. Na światłach przed szkołą skręcamy w prawo, w Starą Wolę Gołębiowską. Dotrzemy w ten sposób do skrzyżowania z ul. Potkańskiego, gdzie dla odmiany skręcamy w lewo. Potkańskiego doprowadzi nas do granic miasta – mostu na Pacynce. Zaraz za mostem jest lekki podjazd, a za nim skrzyżowanie z drogą asfaltową. Skręcamy na nim w prawo. I to miejsce naszego spotkania. Czekamy kwadrans, o godz. 10.15 ruszamy. Pojedziemy w stronę tartaku. Przy nim skręcimy w prawo. Asfaltową drogą dotrzemy do zielonego szlaku pieszego. Tu skręt w lewo. „Zielony" poprowadzi nas do Leśnego Ośrodka Edukacyjnego w Jedlni-Letnisku. Wąską ścieżką za ośrodkiem dostaniemy się do trasy Radom – Kozienice, przetniemy ją i przez Kolonkę żółtym szlakiem rowerowym dojedziemy w okolicę Mysich Górek. Chętni będą mogli pokonać wzniesienie, pozostali objechać je wygodnym szutrem. Następnie skorzystamy z rzadko uczęszczanej przez auta asfaltowej drogi Adolfin – Sokoły. W Sokołach odpoczynek. Po nim rozdzielimy się na dwie grupy. Jedna pomknie do Pionek atrakcyjnym, jednak dość wymagającym technicznie czarnym szlakiem rowerowym, druga szutrówką przy ogródkach działkowych.

 

Pamiętajcie o wodzie

 

Spotkamy się na parkingu przed restauracją Adria w Pionkach, skąd pojedziemy do ulicy Partyzantów, a nią w pobliże byłego skansenu kolejki wąskotorowej. Tam przesiadka na czarny szlak rowerowy prowadzący do samych Królewskich Źródeł. Na polanie przed rezerwatem ognisko i upominki od sponsora – Salonu Rowerowego „Rodex". Przypominamy, by wziąć na wyprawę przynajmniej jeden bidon z sokiem, napojem izotonicznym lub niegazowaną wodą mineralną. Każdy obowiązkowo powinien mieć łatki albo zapasową dętkę i pompkę. Odradzamy jazdę na rowerach, w których nie ma możliwości szerokiego wyboru przełożeń, czyli mówiąc prościej – nie ma przerzutek. By zgłosić udział w wycieczce, trzeba wysłać mail na adres jazdazmiasta@radom.agora.pl, w tytule wpisać „Jazda z Miasta!", a w treści podać imię i nazwisko uczestnika. Na zgłoszenia czekamy do piątku, 17 czerwca, do północy.

 

Powrót z wycieczki odbywa się na własną rękę. „Jazda z Miasta!" nie odbędzie się, jeżeli będzie padał deszcz. W takim wypadku przełożymy ją o tydzień, na 26 czerwca.

Książka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki roweroweZnasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

ROWERZYŚCI SĄ W LEPSZEJ FORMIE FIZYCZNEJ I UMYSŁOWEJ NIŻ CI, KTÓRZY NIE JEŻDZĄ NA ROWERZE
czytaj więcej »

| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |