English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓWZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

"...Dopiero niedawno został uzupełniony - mówi Tatiana Bujanowska, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Ścieżka przy nowej Maratońskiej ma powstać jeszcze tego lata [2006]..."
Źródło: Gazeta Wyborcza 5 VII 2006

DROGI ROWEROWE W RADOMIU


Aktualności

2022-06-13

Chodźcie na rower! Tym razem jedziemy wspólnie do Królewskich ŹródełCel trzeciej w tym roku "Jazdy z miasta!" to Rezerwat Królewskie Źródła. 19 czerwca zapraszają Salon Rowerowy "Rodex", Bractwo Rowerowe, "Gazeta Wyborcza" i Radio "Plus".

 

Wycieczka do Królewskich Źródeł ma dystans bez mała 80 km (w obie strony). Końcówka trasy – 1,5-2 km – to niestety sporo odcinków piaszczystych, czego nie lubimy. Poza tym szerokie, wygodne szutrówki, trochę asfaltowych dróg, a dla fanów nieco ostrzejszej jazdy czarny szlak rowerowy w Rezerwacie Pionki.

 

Dokąd pojedziemy

 

Spotykamy się o godz. 10 w pobliżu Dąbrowy Kozłowskiej. By dotrzeć na miejsce zbiórki, trzeba się dostać na ul. Zbrowskiego, minąć skrzyżowanie z Żółkiewskiego (ze światłami), dalej jechać ul. Energetyków. Na światłach przed szkołą skręcamy w prawo, w Starą Wolę Gołębiowską. Dotrzemy w ten sposób do skrzyżowania z ul. Potkańskiego, gdzie dla odmiany skręcamy w lewo. Potkańskiego doprowadzi nas do granic miasta – mostu na Pacynce. Zaraz za mostem jest lekki podjazd, a za nim skrzyżowanie z drogą asfaltową. Skręcamy na nim w prawo. I to miejsce naszego spotkania. Czekamy kwadrans, o godz. 10.15 ruszamy. Pojedziemy w stronę tartaku. Przy nim skręcimy w prawo. Asfaltową drogą dotrzemy do zielonego szlaku pieszego. Tu skręt w lewo. „Zielony" poprowadzi nas do Leśnego Ośrodka Edukacyjnego w Jedlni-Letnisku. Wąską ścieżką za ośrodkiem dostaniemy się do trasy Radom – Kozienice, przetniemy ją i przez Kolonkę żółtym szlakiem rowerowym dojedziemy w okolicę Mysich Górek. Chętni będą mogli pokonać wzniesienie, pozostali objechać je wygodnym szutrem. Następnie skorzystamy z rzadko uczęszczanej przez auta asfaltowej drogi Adolfin – Sokoły. W Sokołach odpoczynek. Po nim rozdzielimy się na dwie grupy. Jedna pomknie do Pionek atrakcyjnym, jednak dość wymagającym technicznie czarnym szlakiem rowerowym, druga szutrówką przy ogródkach działkowych.

 

Pamiętajcie o wodzie

 

Spotkamy się na parkingu przed restauracją Adria w Pionkach, skąd pojedziemy do ulicy Partyzantów, a nią w pobliże byłego skansenu kolejki wąskotorowej. Tam przesiadka na czarny szlak rowerowy prowadzący do samych Królewskich Źródeł. Na polanie przed rezerwatem ognisko i upominki od sponsora – Salonu Rowerowego „Rodex". Przypominamy, by wziąć na wyprawę przynajmniej jeden bidon z sokiem, napojem izotonicznym lub niegazowaną wodą mineralną. Każdy obowiązkowo powinien mieć łatki albo zapasową dętkę i pompkę. Odradzamy jazdę na rowerach, w których nie ma możliwości szerokiego wyboru przełożeń, czyli mówiąc prościej – nie ma przerzutek. By zgłosić udział w wycieczce, trzeba wysłać mail na adres jazdazmiasta@radom.agora.pl, w tytule wpisać „Jazda z Miasta!", a w treści podać imię i nazwisko uczestnika. Na zgłoszenia czekamy do piątku, 17 czerwca, do północy.

 

Powrót z wycieczki odbywa się na własną rękę. „Jazda z Miasta!" nie odbędzie się, jeżeli będzie padał deszcz. W takim wypadku przełożymy ją o tydzień, na 26 czerwca.

Książka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki roweroweZnasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

KOPENHAGA - MIASTO ROWERZYSTÓW
czytaj więcej »

| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |