English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij

Miejskie stojaki na rowery

-->> Zobacz przykładowe relizacje <<--

Paweł Matracki - Gazeta Wyborcza 06 V 2004

Bractwo Rowerowe dotrzymało słowa - znalazło firmę, którą przekonało do produkcji profesjonalnych stojaków na rowery.

Urządzenia już można kupować, producent ZPHU "Majsterek" z Rajca Szlacheckiego oferuje dwa modele zgodne z zaleceniami programu "Miasta dla rowerów" realizowanego przez Zarząd Główny Polskiego Klubu Ekologicznego (www.rowery.org.pl). Podstawowy stojak, ma kształt odwróconej litery U, 80 cm wysokości i 95 długości. Stojak jest wykonany z rury stalowej o średnicy 48 mm. Dlaczego jest uznawany za wzorcowy?

- Bo nie jest tzw. wyrwikółką. Opierając o niego dwa rowery można je zapiąć jednocześnie za ramę i oba koła. W najczęściej spotykanych modelach rower przypina się do stojaka za koło. To złe rozwiązanie bo pozwala złodziejowi ukraść rower zostawiając w stojaku koło.

Drugi z modeli ma kształt rombu z nogą, którą mocuje się w podłożu. Również umożliwia przypięcie roweru za ramę i koła jednocześnie.

Dają się przytwierdzić do każdego rodzaju podłoża: betonu, asfaltu, kostki brukowej, dostępne są również modele do zabetonowania.

Firmy i instytucje zainteresowane zakupem lub zamówieniem stojaków mogą kontaktować się bezpośrednio z producentem: PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o., ul. Tokarska 3, 26-600 Radom tel.: 0 606 393 718 e-mail: bractworowerowe@ats.pl.

- Tak jak obiecywaliśmy, jesteśmy gotowi montować stojaki zainteresowanym. Przypomnijmy - stojaki były priorytetowym, na ten rok, zadaniem cyklistów zrzeszonych w Bractwie. Kolejnym projektem było oszacowanie kosztów utworzenia sieci dróg rowerowych w mieście wspólnie z Miejską Pracownią Urbanistyczną. Koncepcja dróg powstała w 2003 roku i na razie na tym się skończyło. - Każdy z nas pracuje, ciężko znaleźć wolną chwilę, ale nie zapominamy o ścieżkach.

| bractwo | wyprawy bractwa | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | kontakt | powrót do strony głównej |