English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓWZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

"...Ustalono, że gminy zinwentaryzują znajdujące się na ich terenach fragmenty ścieżek, przejrzą mapy i we wrześniu [2004] wspólnie wytyczą trasy. Wiceprezydent Nita ma nadzieję, że do tego czasu uda się oddać do użytku trasę rowerową ze skansenu wzdłuż Mlecznej do Lasu Kapturskiego..."
Źródło: Gazeta Wyborcza 6 VII 2004

DROGI ROWEROWE W RADOMIU


Aktualności

2024-05-08

Na obchody Święta Polskiej Niezapominajki, do Leśnego Ośrodka Edukacyjnego w Jedlni-Letnisku jedziemy 12 maja. Będzie to druga z tegorocznych „Jazd z miasta!”Spotykamy się o godz. 10, przed budynkiem dawnej NOT przy ul. Krukowskiego (obecnie siedziba Echa Dnia). Ruszamy kwadrans później. W asyście policjantów z radomskiej „drogówki” pojedziemy ulicami: Kelles-Krauza, Malaczewskiego, Warszawską, Kusocińskiego, Żwirki i Wigury, 11 Listopada, Struga, Kozienicką i Potkańskiego do Dąbrowy Kozłowskiej.

Następnie przez Kozłowskie Komorniki dotrzemy niemal do samej leśniczówki w Siczkach. Przy niej zwrot w lewo, w szeroką wygodną szutrówkę, za kilkaset metrów w prawo i znów w lewo. W ten sposób dojedziemy do zielonego szlaku pieszego. Pożegnamy się z nim w pewnym momencie, by dotrzeć do Kieszka. Tam skręt w prawo i prawie jesteśmy u celu czyli w ośrodku w Jedlni Letnisku.

Dystans tej edycji JzM jest krótki - ok. 20 km w jedną stronę. Trasa jest łatwa technicznie. Wszystko po to, byśmy dość szybko dotarli na obchody Święta Polskiej Niezapominajki.
Dla fanów MTB będzie niespodzianka: pod koniec dystansu przejażdżka szczytami okolicznych górek aż do ogrodów działkowych Kieszek.

W ośrodku jak zwykle ognisko i upominki od sponsorów – Radia Radom oraz firmy Ster - Autoryzowany Dealer Volkswagena – Radom. Ogniskowe przysmaki funduje firma Wiejskie Wędliny Drużdżel.

„Jazda z miasta!” to cykl wycieczek rowerowych, które corocznie do października (zazwyczaj w przedostatnią niedzielę miesiąca) organizują: Salon Rowerowy RODEX i Bractwo Rowerowe. Wsparcie medialne mamy dzięki Echu Dnia oraz Radiu Radom. Sponsor to Ster - Autoryzowany Dealer Volkswagena – Radom. Na trasie pomagają organizacyjnie „Szaleni na rowerach”. Zawsze wspierają nas leśnictwa podległe Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. Mamy dzięki nim drewno na ogniska kończące przejazdy.

Specyfika wypraw surviwalowa.

By wziąć udział w majowej „Jeździe” trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronach https://radioradom.pl/jazdazmiasta/, https://rodex.net.pl/jazda-z-miasta/. Odsyłacz znajdziecie też na www Echa Dnia.
Na zgłoszenia czekamy do piątku, 10 maja do północy. Dzień, dwa przed imprezą sprawdźcie, czy wasz rower jest w pełni sprawny! Przed wyjazdem na wycieczkę wrzućcie do plecaka lub sakw zapasową dętkę i pompkę. Nie zapomnijcie o bidonach z napojami!

Powrót z imprezy we własnym zakresie. Rezygnujemy z wycieczki tylko w wypadku ulewnego deszczu.

Książka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki roweroweZnasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

"KIEROWCY NIE SĄ LEPSZYMI KLIENTAMI DLA SUPERMARKETÓW NIŻ ROWERZYŚCI, PIESI LUB UŻYTKOWNICY KOMUNIKACJI PUBLICZNEJ"
czytaj więcej »

| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |