English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓWZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

"Ścieżka nie musi być równa jak lotnisko, im więcej nierówności tym przejazd staje się bardziej atrakcyjny"
mgr inż. Marek Pokorski prezes Miejskiej Spółki Wodnej.
Źródło: Rozmowa w Urzędzie Miejskim na temat kostki na drodze rowerowej wzdłuż al. Chrobrego 9 IX 2004

DROGI ROWEROWE W RADOMIU


Aktualności

2018-11-20

Ponad 40 stojaków rowerowych stanęło w ostatnich tygodniach w uczęszczanych przez rowerzystów miejscach w Radomiu. Rekordzistką jest Spółdzielnia Mieszkaniowa Ustronie, która na swoim terenie postawiła aż 38 stojaków.– Spółdzielnia Mieszkaniowa Ustronie przychyliła się do naszej prośby dotyczącej ustawienia stojaków na swoim terenie. Dzięki zaangażowaniu Roberta Chrobotowicza z Rady Nadzorczej zamontowano 38 stojaków u-kształtnych w 28 lokalizacjach – mówi Sebastian Pawłowski, kanclerz Bractwa Rowerowego, które razem z Gazetą Wyborczą od siedmiu lat organizuje akcję Rowerem na Zakupy. – Rok 2018 to pilotaż, jednak już wiemy, że z uwagi na zainteresowanie mieszkańców program będzie kontynuowany w roku 2019.

Dodaje, że spółdzielnia planuje ustawienie nie tylko stojaków, ale również stacji naprawczych.

– Ustronie jest pierwszym osiedlem w Radomiu i prawdopodobnie w Polsce, które tak kompleksowo działa na rzecz rowerzystów. Wiosną wprowadzono nową organizację ruchu, która uwzględnia m.in. kontraruch na uliczkach osiedlowych – podkreśla Pawłowski. Trochę skromniej działa Radomska Spółdzielnia Mieszkaniowa, która ustawiła dwa stojaki przed swoją siedzibą na ul. Sportowej. Również dwa ustawił Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

– Na naszą skrzynkę trafiały prośby od radomian dojeżdżających do pracy pociągiem, którzy z braku stojaków od strony Ustronia musieli przypinać rowery do poręczy schodów. Na naszą prośbę MZDiK ustawił dwa stojaki na terenie parkingu przed zejściem do tunelu dworcowego – mówi kanclerz Bractwa. – Tym samym możemy pochwalić kolejne realizacje wpisujące się w założenia wspólnej akcji Bractwa Rowerowego i Gazety Wyborczej Rowerem na zakupy dotyczącej budowy dobrych parkingów dla rowerów. Dziękujemy w imieniu swoim i rowerzystów! Tylko w tym roku rowerzyści zyskali w Radomiu 192 nowe miejsc, a parkingowe przy bezpiecznych, u-kształtnych stojakach. Przed swoimi siedzibami ustawiły je dwa sklepy sieci Aldi, cztery sklepy sieci Biedronka, Centrum Handlowe M1 i Galeria Nad Potokiem oraz instytucje: Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelickiej, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa a teraz także spółdzielnie mieszkaniowe i MDiK. W ciągu siedmiu lat trwania wspólnej akcji rowerzyści w Radomiu zyskali już 818 miejsc parkingowych. Zachęcamy właścicieli sklepów, przychodni lekarskich, restauracji i punktów usługowych do montowania dobrych stojaków i informowania nas o tym. Wszystkie pozytywne zmiany opiszemy w „Wyborczej”.

Źródło: Katarzyna Ludwińska, Gazeta Wyborcza Radom
Książka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki roweroweZnasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

HOLANDIA - 22 000 KM WYDZIELONYCH DRÓG ROWEROWYCH
czytaj więcej »

| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |