English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓW



ZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

"...Ustalono, że gminy zinwentaryzują znajdujące się na ich terenach fragmenty ścieżek, przejrzą mapy i we wrześniu [2004] wspólnie wytyczą trasy. Wiceprezydent Nita ma nadzieję, że do tego czasu uda się oddać do użytku trasę rowerową ze skansenu wzdłuż Mlecznej do Lasu Kapturskiego..."
Źródło: Gazeta Wyborcza 6 VII 2004

DROGI ROWEROWE W RADOMIU






Aktualności

2020-11-30

Rowerem do pracy i na zakupy. 1500 miejsc do bezpiecznego zaparkowania roweru!



Rowerem do pracy i na zakupy. Kończy się ósmy sezon wspólnej akcji Bractwa Rowerowego i radomskiej "Gazety Wyborczej". Mamy powody do świętowania!

W tym roku w Radomiu przybyło 314 miejsc parkingowych, a od początku akcji - 1502. To miejsca parkingowe, takie jakie doceniają rowerzyści - przy stojakach w kształcie odwróconej litery U, do których można przypiąć rower za ramę i za koło, to znacznie zmniejsza ryzyko kradzieży. Takie stojaki pozwalają też stabilnie oprzeć rower. Można bezpiecznie wyjąć dziecko z fotelika czy zapakować zakupy do sakwy. Chwalimy też za dobrą lokalizację, czyli blisko wejścia, czy inne elementy ułatwiające parkowanie.

Tak jest przed sklepem sieci Biedronka przy ul. Malczewskiej, gdzie po remoncie obiektu zniknęły wyrwikółka, a ich miejsce zajęły trzy stojaki u-kształtne. Wykonawca pomyślał też o wygodzie parkowania i tuż przed stojakami obniżył krawężniki do poziomy jezdni.

To nie są jedyne nowe miejsca parkingowe do dyspozycji rowerzystów.

- W ramach remontu parkingu przed budynkiem wspólnoty z ul. Kościuszki 6E zlecono wykonanie parkingu rowerowego na sześć rowerów. W tym przypadku jednak zwracamy uwagę na montaż stojaków, żeby z każdego z nich mogło skorzystać dwóch rowerzystów odległości między nimi powinny wynosić minimum 100 cm. Obecnie odległości są za małe, przez co nie można wykorzystać pełnego potencjału parkingu rowerowego - mówi Sebastian Pawłowski, kanclerz Bractwa Rowerowego. - Nie jesteśmy w stanie na bieżąco monitorować wszystkich inwestycji, dlatego z opóźnianiem informujemy również o tych wcześniejszych: wspólnota mieszkaniowa z ul. Mieszka I i Narodowy Fundusz Zdrowia ustawiły po jednym stojaku, a Radomska Fabryka Farb i Lakierów - trzy.

Parkingi rowerowe dla swoich pracowników wybudowały firmy Dürr Poland (24 miejsca) i Imperial Tobacco Polska Manufacturing S.A., gdzie jest aż 120 miejsc parkingowych.

W tym roku dwa miejsca parkingowe powstały przy biurowcu przy ul. Południowej, 9, cztery przy Centrum Medycznym Corten Medic, ul. Beliny-Prażmowskiego 33A. Po sześć miejsc parkingowych zapewniły rowerzystom: sklep Stokrotka przy ul. Żeromskiego 96, Hala Korej przy ul. Wernera 10, Diecezjalne Duszpasterstwo Akademickie przy ul. Górniczej 2, Zespół lokali usługowych przy ul. Wróblewskiego 36. Po osiem miejsc jest przy Biedronce przy ul. Gajowej 25/27 i przy Leroy Merlin przy ul. Wierzbickiej 145. 10 rowerów można zaparkować w pobliżu grilla miejskiego nad Mleczną, a 26 przy Galerii Słonecznej. 36 miejsc jest na nieczynnym parkingu parkuj i jedź przy ul. Kelles-Krauza 1.

Źródło: Katarzyna Ludwińska, Gazeta Wyborcza Radom





Książka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki rowerowe



Znasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.



Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

ROWERZYŚCI SĄ W LEPSZEJ FORMIE FIZYCZNEJ I UMYSŁOWEJ NIŻ CI, KTÓRZY NIE JEŻDZĄ NA ROWERZE
czytaj więcej »





| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |