English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓWZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

"...Jak zapowiada dyrektor MZDiK [p. Marek Czyż] ścieżki rowerowe będą powstawały przy wielu modernizowanych radomskich ulicach. Takie trasy mają pojawić się wzdłuż ulicy Mickiewicza, Kelles-Krauza i Toruńskiej..."
Źródło: Życie Radomskie 16 III 2006

DROGI ROWEROWE W RADOMIU


Aktualności

2021-07-08

Wreszcie powstanie przejazd rowerowy przez 25 Czerwca. Rowerzyści czekają na niego od siedmiu lat.To zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego, którego realizacja była odkładana najdłużej. Przejazd rowerowy przez 25 Czerwca w osi ul. Żeromskiego wreszcie powstanie. MZDiK właśnie ogłosił przetarg

Ułatwienia rowerowe zwyciężyły w pierwszym głosowaniu Budżetu Obywatelskiego w 2013 roku. Znaczną ich część - przede wszystkim kontrapasy i oznaczenia kontraruchu rowerowego na ulicach jednokierunkowych - MZDiK zrealizował w kolejnym roku, do tej pory zwlekał jednak z wyznaczaniem przejazdu rowerowego przez 25 Czerwca w osi ul. Żeromskiego. Teraz wreszcie ogłosił przetarg na to zadanie.

Z dokumentacji projektowej, która jest częścią specyfikacji warunków zamówienia, wynika, że na ul. Żeromskiego na pasach do skrętu w lewo wyznaczone zostaną śluzy rowerowe dla rowerzystów czekających na sygnał zielony do jazdy na wprost. Sygnalizatory zostaną wymienione na nowe, wyświetlające również sygnały dla rowerzystów.

Odcinki pasów rowerowych będą prowadzone przez obszary obecnie wyłączone z ruchu, obecność rowerzystów w śluzach będą wykrywać pętle indukcyjne. Przejścia dla pieszych będą lepiej oświetlone, zaplanowano montaż ośmiu latarni ledowych.

Na przebudowie skorzystają również kierowcy. Program sygnalizacji zostanie dostosowany do aktualnych natężeń ruchu i będzie skoordynowany z sygnalizacją na skrzyżowaniu 25 Czerwca i Kelles-Krauza.

- Bardzo dobra wiadomość! Na początku chciałbym podziękować zastępcy prezydenta panu Mateuszowi Tyczyńskiemu, który sprawnie doprowadził do realizacji zaległego projektu z budżetu obywatelskiego z roku 2014 - mówi Sebastian Pawłowski, kanclerz Bractwa Rowerowego, współautor projektu. - Sam przejazd jest bardzo potrzebny i jest nieodzownym elementem istniejącego od lat kontrapasa rowerowego na ul. Żeromskiego. Dzięki umożliwieniu jazdy na wprost nie będzie potrzeby przeprowadzania roweru po zebrze lub nadkładania drogi innymi ulicami. Pozwoli szybciej i bezpieczniej dotrzeć do śródmieścia, deptaka, kawiarni czy urzędu miasta. Poruszanie się na rowerze do centrum będzie premiowane jazdą krótszą trasą. Właśnie tak tworzy się nowoczesne miasta.

Na oferty MZDiK czeka do 21 lipca. Zwycięzca przetargu będzie miał 60 dni od podpisania umowy na wykonanie zadania.

Źródło: Katarzyna Ludwińska, Gazeta Wyborcza Radom

Książka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki roweroweZnasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

PONAD 90% HOLENDRÓW JEŹDZI REGULARNIE NA ROWERZE
czytaj więcej »

| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |