English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓW



ZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

"Ścieżka nie musi być równa jak lotnisko, im więcej nierówności tym przejazd staje się bardziej atrakcyjny"
mgr inż. Marek Pokorski prezes Miejskiej Spółki Wodnej.
Źródło: Rozmowa w Urzędzie Miejskim na temat kostki na drodze rowerowej wzdłuż al. Chrobrego 9 IX 2004

DROGI ROWEROWE W RADOMIU






Aktualności

2023-01-10

Nowa droga dla rowerów przy ul. Chrobrego gotowa. I kolejny teleport do pokonania dla rowerzystów.



To już kolejna ścieżka rowerowa zrealizowana z budżetu obywatelskiego w ostatnim czasie - niedawno Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji oddał do użytku drogę rowerową przy ul. Limanowskiego, a także przy ul. 11 Listopada. Teraz w jej sąsiedztwie, na XV-leciu jest gotowa kolejna.

Wzdłuż ul. Chrobrego powstało ponad 300 metrów nowej infrastruktury. Trasa ma dwa metry szerokości i została pokryta nawierzchnią asfaltową. Jak mówi Sebastian Pawłowski, kanclerz Bractwa Rowerowego, trasa dla rowerów prowadzić będzie wzdłuż najbardziej obciążonej ruchem osi komunikacyjnej Radomia.

- Droga dla rowerów wzdłuż ulicy Chrobrego to nasz zwycięski projekt zgłoszony do budżetu obywatelskiego. Inwestycja niewielka, bo o długości jedynie 310 m łączy się z istniejącą drogą dla rowerów biegnącą z kierunku Michałowa, a kończy przed rondem Sybiraków. Na 80-metrowym fragmencie przy bloku Chrobrego 13 trasa prowadzi jezdnią dojazdową - dodaje kanclerz.

Znów powstał kolejny rowerowy "teleport" w Radomiu

Społecznicy mają jednak zastrzeżenia do niektórych fragmentów trasy. Teraz ścieżka rowerowa kończy się 40 metrów przed rondem na ulicy Kusocińskiego i nie ma możliwości legalnego zjazdu na jezdnię oraz wjazdu z jezdni.

- Niestety, MZDiK nie przychylił się do naszych kilku próśb dotyczących doprowadzenia drogi dla rowerów do jezdni ulicy Kusocińskiego. Dlatego powstał w Radomiu kolejny punkt teleportacyjny [brak połączenia między pobliskimi fragmentami dróg rowerowych lub jezdni - red.]. To o tyle dziwne, że jest gotowa dokumentacja na ten fragment, a koszt przedłużenia byłby niewielki. Teraz rowerzyści chcący kontynuować podróż w kierunku centrum muszą zejść z roweru, dużo gorzej mają ci, którzy chcą dostać się na drogę dla rowerów z przeciwnej strony - tłumaczy Pawłowski.

Jak wyjaśniał, problemu by nie było, gdyby MZDiK wykorzystał złożony przez Bractwo Rowerowe projekt z 2019 r. drogi dla rowerów na odcinku od ronda Kusocińskiego do placu Jagiellońskiego. - Mimo pozytywnej odpowiedzi na nasze pismo prezydent nie wpisał tego zadania do budżetu na rok 2023 - mówił "Wyborczej Radom" Sebastian Pawłowski.

Źródło: Amanda Grzmiel, Gazeta Wyborcza Radom





Książka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki rowerowe



Znasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.



Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

DLA PRZEWIEZIENIA KOLEJĄ W CIĄGU GODZINY 33 000 PASAŻERÓW WYSTARCZY PAS TERENU O SZEROKOŚCI 5 M.
czytaj więcej »





| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |