English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓWZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

"...Jak zapowiada dyrektor MZDiK [p. Marek Czyż] ścieżki rowerowe będą powstawały przy wielu modernizowanych radomskich ulicach. Takie trasy mają pojawić się wzdłuż ulicy Mickiewicza, Kelles-Krauza i Toruńskiej..."
Źródło: Życie Radomskie 16 III 2006

DROGI ROWEROWE W RADOMIU


Aktualności

2006-06-02
Na drodze rowerowej wzdłuż ul. Chrobrego pojawi się oznakowanie poziome.

Po znakach pionowych przyszedł czas na poziome. Na chodniku wzdłuż ulicy Chrobrego w Radomiu wymalowano biała linię, oddzielającą trakt dla pieszych od ścieżki rowerowej. Jednak cykliści wcale się z tego nie cieszą. Apelują do drogowców o poprawienie bezsensownego oznakowania ścieżki.

Miesiąc temu po obu stronach ulicy Chrobrego ustawiono znaki pionowe, informujące o ścieżce rowerowej. Cykliści walczyli o to przez około pół roku, ale efekt zupełnie ich zaskoczył. Niestety, negatywnie. Ścieżka kończyła się przed każdą poprzeczną drogą i  zaczynała zaraz za nią. Na odcinku z osiedla XV-lecia na Michałów trzeba było zsiadać z roweru siedem razy. Rowerzyści dziwili się, po co obniżano krawężniki, skoro i tak nie wolno przez nie przejeżdżać. W praktyce wszyscy cykliści przejeżdżali przez skrzyżowania bez zsiadania z pojazdów.

Ścieżka jest ułożona z czerwonej kostki, a chodnik z szarej. Ten pierwszy kolor wyjątkowo przyciągał jednak przechodniów - ludzie nagminnie chodzili po trasie dla jednośladów. W miniony poniedziałek chodnik został oddzielony od ścieżki białą linią. Czy coś to zmieniło w zachowaniu pieszych? Niestety, nic!

- Gdyby ścieżka była wykonana z asfaltu, to przechodnie raczej nie korzystaliby z niej w myśl zasady, że asfalt służy do jeżdżenia, natomiast kostka i płyty do chodzenia – uważa jeden z radomskich cyklistów.

Rowerzyści krytykują nowe oznakowanie, ale wicedyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu Zbigniew Ostrowski uspokaja, że malowanie jeszcze się nie zakończyło.

- Do końca tygodnia oznakowanie poziome zostanie uzupełnione. Pojawią się białe symbole rowerów, natomiast między innymi na wysokości przystanków autobusowych będą wymalowane przejścia dla pieszych przez ścieżkę - mówi dyrektor.
W projekcie nie przewidziano na razie wyznaczania przejazdów przez poprzeczne jezdnie. Zgodnie z przepisami, rowerzyści powinni w takich miejscach zsiadać z pojazdów i przeprowadzacie przez pasy. Za jazdę rowerem po przejściu dla pieszych mogą być ukarani mandatem.

Źródło: Echo Dnia Marek Ziółkowski 2 VI 2005

Z czego śmieje się cała Polska?:
www.bractworowerowe.ats.pl/?id=95

Książka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki roweroweZnasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

IM WIĘCEJ SAMOCHODÓW, TYM WIĘCEJ DRÓG. IM WIĘCEJ DRÓG, TYM WIĘCEJ SAMOCHODÓW
czytaj więcej »

| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |