English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓW



ZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

"Ścieżka nie musi być równa jak lotnisko, im więcej nierówności tym przejazd staje się bardziej atrakcyjny"
mgr inż. Marek Pokorski prezes Miejskiej Spółki Wodnej.
Źródło: Rozmowa w Urzędzie Miejskim na temat kostki na drodze rowerowej wzdłuż al. Chrobrego 9 IX 2004

DROGI ROWEROWE W RADOMIU






Aktualności

2005-11-15
Sprawą drogi rowerowej w ul. Maratońskiej zainteresowali się dziennikarze Życia Warszawy.

Radomscy cykliści walczą o budowę ścieżki rowerowej wzdłuż przedłużenia ulicy Maratońskiej. Wkrótce okaże się, czy ich pomysł zostanie dopisany do projektu inwestycji.

Firma Zykodróg rozpoczęła już przygotowania do budowy 1,7-kilometrowego odcinka Maratońskiej między ulicami Kielecką a Wolanowską. Prowadzone tam roboty drogowe zainspirowały do działania Bractwo Rowerowe, które od wielu miesięcy walczy o prawa cyklistów. – Wysłaliśmy pisma w sprawie budowy ścieżki rowerowej wzdłuż nowego fragmentu Maratońskiej – informuje Sebastian Pawłowski, kanclerz Bractwa.

Trasa na nasypie

Jego zdaniem znacznie taniej będzie wybudować taką trasę przy okazji budowy ulicy niż później, kiedy inwestycja zostanie ukończona. – W tym wypadku sytuacja jest prosta, ponieważ wzdłuż Maratońskiej planowane jest wykonanie drogi odbarczającej, z której będą mogli korzystać także rowerzyści. Chodzi nam tylko o budowę przedłużenia tej drogi do Wolanowskiej – tłumaczy Sebastian Pawłowski.

Bractwo proponuje konkretne rozwiązania. Na odcinku między drogą odbarczającą a przepustem na rzeczce Cerekwiance trasa dla rowerzystów mogłaby powstać na odpowiednio poszerzonym nasypie Maratońskiej. Dalej w kierunku zachodnim możliwe jest wykorzystanie wału biegnącego wzdłuż Cerekwianki (od Maratońskiej do Wolanowskiej). Bractwo sugeruje też budowę ścieżki rowerowej po północnej stronie Wolanowskiej od połączenia jej z nową Maratońską do Wapiennej.

– Proponowana przez nas droga rowerowa wpisuje się w trasę łączącą Borki i sąsiednie dzielnice z drogą do Cerekwi, z której często korzystają osoby dojeżdżające nad zalew w Domaniowie – wyjaśnia Sebastian Pawłowski.

Projekt w analizie

Co na to urzędnicy? – Wszystko jest kwestią projektu i pieniędzy. W koncepcji, którą wykonujemy nie została przewidziana budowa ścieżki rowerowej. Jednak nie wykluczam, że projekt można trochę zmodyfikować – mówi Marek Czyż, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. Swoje decyzje uzależnia od Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, gdzie trafiło pismo Bractwa.

Źródło: Życie Warszawy, Rafał Natorski




Książka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki rowerowe



Znasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.



Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

NAWET WŚRÓD UŻYTKOWNIKÓW SAMOCHODU NIEWIELU UWAŻA, ŻE SAMOCHÓD POWINIEN POZOSTAĆ PRIORYTETOWYM ŚRODKIEM TRANSPORTU
czytaj więcej »





| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |