English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓWZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

"Ścieżka nie musi być równa jak lotnisko, im więcej nierówności tym przejazd staje się bardziej atrakcyjny"
mgr inż. Marek Pokorski prezes Miejskiej Spółki Wodnej.
Źródło: Rozmowa w Urzędzie Miejskim na temat kostki na drodze rowerowej wzdłuż al. Chrobrego 9 IX 2004

DROGI ROWEROWE W RADOMIU


Aktualności

2008-07-11
Rowerem do kultury
27 lipca kolejna edycja „Jazdy z miasta!”. Pojedziemy do Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.


W Orońsku byliśmy już w ubiegłym roku. Gościła nas tam dyrekcja Centrum, która wspólnie z nami zorganizowała piknik. Teraz zostaliśmy zaproszeni ponownie do spędzenia kilku godzin w urokliwym parku wśród dzieł sztuki.

Jak nas poinformowała Magdalena Grzyb z CRP, uczestnicy „Jazdy z miasta!” będą mogli w promocyjnej cenie 3 zł zwiedzić wszystkie wystawy otwarte na terenie Centrum, pałac Józefa Brandta, oranżerię, kaplicę, oficynę, spichlerz i wozownię.

Ponieważ jedziemy w innym niż zwykle kierunku, zmienia się również miejsce naszej zbiórki. Spotykamy się o godz. 10 przed siedzibą Salonu Rowerowego Rodex przy ul. Wierzbickiej 26/44. Ruszamy o 10.15. Do pokonania będziemy mieli nieco ponad 20 km.

W eskorcie policjantów z radomskiej drogówki pojedziemy ul. Wierzbicką w stronę osiedla Południe. Tam skręcimy w prawo w ul. Warsztatową, by wspiąć się na wzniesienie Potkanowa. Miniemy zakłady International Tobacco Machinery, wieżę nadawczą i siedzibę Pilickiej Telefonii. Na rozjeździe dróg skręcimy w lewo, przekroczymy linię kolejową do Tomaszowa nad Pilicą a po kilkuset kolejnych metrach znajdziemy się przy linii kolejowej do Skarżyska. Przed nią zjedziemy w prawo i pomkniemy przez Ludwinów, leżący między wspomnianymi trasami.

Przy przejeździe kolejowym odbijemy lekko w prawo i podążymy prosto – aż droga skończy się przy trakcie z Krychnowic do Kowali. Przekroczymy tory linii skarżyskiej. Za zieloną tablicą „Kowala Kolonia” czeka nas łagodny podjazd. Z wierzchołka wzniesienia na horyzoncie zobaczymy pasmo wzgórz zwane Garbem Gielniowskim.

Za łukiem drogi przywita nas znak „Kowala” i widoczny w całej okazałości dość ostry podjazd, który przyjdzie nam pokonać; czterysta metrów do przodu i ponad dwadzieścia… do góry. Na szczycie kościół św. Wojciecha.

Po drugiej stronie drogi naprzeciwko świątyni stoi kapliczka Matki Bożej. Po jej lewej stronie, dokładnie na wprost wejścia do kościoła, zaczyna się droga gruntowa. Tu odpoczniemy. Później szutrówką ruszymy w las. Za lasem do Orońska już cały czas prosto. Miniemy Załawie i znowu przekroczymy linię kolejową do Skarżyska. W Dąbrówce Zabłotniej zacznie się asfalt. Przez piękny krajobrazowo obszar dotrzemy do Orońska. Przetniemy „siódemkę” i pomkniemy dalej prosto do Centrum Rzeźby Polskiej. W Orońsku czeka nas ognisko z kiełbaskami i upominki od sponsorów: Salonu Rowerowego Rodex, restauracji DaVinci i Legenda, klubu Strefa G2 oraz Fitness Parku.

By wziąć udział w naszej imprezie, trzeba wypełnić kupon zgłoszeniowy wydrukowany obok (na jednym można wpisać tylko jedną osobę). Jest on jednocześnie oświadczeniem potwierdzającym znajomość regulaminu „Jazdy z miasta!”. Deklaracje można pobrać w redakcji Bezpłatnego Tygodnika „7 Dni”, w Salonie Rowerowym Rodex, klubie Fitness Park oraz na stronach www.rodex.net.pl, www.jazdazmiasta.7dni.radom.pl).

Wypełnione kupony należy przynosić do 25 lipca do godz. 13 do redakcji Bezpłatnego Tygodnika „7 Dni” (ul. Grodzka 2; od poniedziałku do czwartku w godz. 9-15, w piątek – godz. 7.30-13), do Salonu Rowerowego Rodex (ul. Wierzbicka 26/44; od poniedziałku do piątku w godz. 10-18 i w soboty – godz. 10-14) oraz do klubu Fitness Park przy ul. Chrobrego 22 od poniedziałku do soboty w godz. 8-21 i niedziele w godz. 8-13. W zamian zgłaszający dostanie karty uprawniające do posiłku.

Uwaga: „Jazda z miasta!” odbędzie się nawet, gdyby padał niewielki deszcz. Powrót z imprezy – we własnym zakresie.

Źródło: Paweł Matracki, RodexKsiążka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki roweroweZnasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

WSZYSCY DOTUJEMY UŻYTKOWNIKÓW SAMOCHODÓW
czytaj więcej »

| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |