English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓWZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

"Ścieżka nie musi być równa jak lotnisko, im więcej nierówności tym przejazd staje się bardziej atrakcyjny"
mgr inż. Marek Pokorski prezes Miejskiej Spółki Wodnej.
Źródło: Rozmowa w Urzędzie Miejskim na temat kostki na drodze rowerowej wzdłuż al. Chrobrego 9 IX 2004

DROGI ROWEROWE W RADOMIU


Aktualności

2008-07-30
Chrobrego nadal z przeszkodami
Niebawem rozpocznie się przebudowa wschodniej części ulicy Chrobrego, na odcinku od ulicy 11 Listopada do skrzyżowania z ulicą Żółkiewskiego, tymczasem w projekcie nie zaplanowano wytyczenia przejazdów dla rowerów przez poprzeczne jezdnie.


Od absurdalnego oznakowania ścieżki rowerowej na ulicy Chrobrego minęło już ponad dwa lata.

ŚCIEŻKA BEZ ZJAZDÓW

Droga rowerowa wzdłuż ulicy Chrobrego jest chyba najbardziej znana przez wszystkich cyklistów, ale nie dlatego, że jest to jeden z najdłuższych odcinków w mieście, tylko z powodu bezsensownego oznakowania, które zmusza rowerzystów do zsiadania z pojazdów na każdym przejeździe przez poprzeczne jezdnie.

- W 2006 roku wystąpiliśmy do Zespołu do spraw Poprawy Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym przy Urzędzie Miejskim z wnioskiem o wykonanie wjazdów z jezdni na istniejącą drogę rowerową oraz wprowadzenie oznakowania przejazdów dla rowerzystów przez ulice poprzeczne do przebiegu ścieżki. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji odpowiedział nam, że odpowiednie oznakowanie przejazdów powstanie dopiero podczas najbliższego remontu ulicy - mówi Sebastian Pawłowski, kanclerz Bractwa Rowerowego.

DLACZEGO NAS IGNORUJĄ

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji upublicznił dokumentację przebudowy ulicy Chrobrego, nie ma w niej jednak uwzględnionych przejazdów dla rowerów. Ponadto nie powstały jeszcze obiecywane przez drogowców wjazdy z jezdni na ścieżkę. - Dlaczego miasto nie wywiązało się z obietnic przesłanych nam na piśmie i kiedy zacznie traktować nas w sposób poważny, a nie wyłącznie składać obietnice? - pyta Karol Wieczorek, z Bractwa Rowerowego.

Sprawę oznakowania drogi rowerowej radomscy cykliści poruszyli ostatnio także, gdy gościem naszego czatu był Igor Marszałkiewicz, wiceprezydent miasta. - W tym roku nie zostało to uwzględnione. W przyszłym, przy dokończeniu tego remontu, ścieżka rowerowa zostanie doprowadzona do stanu należytego - zapewnił wiceprezydent.

POPRAWIĄ ŚCIEŻKI

- Dwa lata temu miasto składało nam taką samą obietnicę, z której jednak się nie wywiązało - mówią członkowie Bractwa.

- Z pomysłowości radomskich urzędników śmieją się rowerzyści w całej Polsce, ale jak widać, oni sami nie widzą swojego błędu - dodaje Sebastian Pawłowski. Szef radomskich drogowców zapewnił, że ścieżka rowerowa zostanie poprawiona podczas modernizacji wschodniej jezdni ulicy Chrobrego.

- Remont rozpocznie się w pierwszej połowie sierpnia. W jego trakcie poprawimy też te zjazdy - zapewnił dyrektor Czyż. Źródło: Marcin Walasik, Echo DniaKsiążka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki roweroweZnasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

NAWET WŚRÓD UŻYTKOWNIKÓW SAMOCHODU NIEWIELU UWAŻA, ŻE SAMOCHÓD POWINIEN POZOSTAĆ PRIORYTETOWYM ŚRODKIEM TRANSPORTU
czytaj więcej »

| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |