English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓW



ZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

"...Jak zapowiada dyrektor MZDiK [p. Marek Czyż] ścieżki rowerowe będą powstawały przy wielu modernizowanych radomskich ulicach. Takie trasy mają pojawić się wzdłuż ulicy Mickiewicza, Kelles-Krauza i Toruńskiej..."
Źródło: Życie Radomskie 16 III 2006

DROGI ROWEROWE W RADOMIU






Aktualności

2009-04-15
Czas - 19 kwietnia, godz. 10.
Miejsce – Rynek.
Hasło – „Jazda z miasta!”.
Tygodnik „7 Dni”, Salon Rowerowy Rodex i Bractwo Rowerowe zapraszają na pierwszą w tym roku rowerową wyprawę w Puszczę Kozienicką.


Tegoroczny cykl, na który tradycyjnie złoży się siedem wycieczek, rozpoczniemy w części Puszczy położonej blisko Radomia. Będziemy poruszać się (wyłączając fragment miejski wycieczki) po obszarze podległym Nadleśnictwu Radom. Z przedstawicielem NR spotkamy się na koniec naszej wyprawy w Ośrodku Edukacji Ekologicznej i Integracji Europejskiej Lasów Państwowych w Jedlni Letnisko. Opowie o walorach turystycznych i historycznych terenów podległych nadleśnictwu.

Zbiórka w Rynku o godz. 10, kwadrans później ruszamy. Weskorcie policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu przejedziemy ulicami: Wolność, Wernera, Szarych Szeregów, 11 Listopada, Zbrowskiego. Po minięciu skrzyżowania Zbrowskiego i Żółkiewskiego oraz przejazdu kolejowego skręcimy w prawo w Starą Wolę Gołębiowską. Dotrzemy nią do ul. Potkańskiego i wjedziemy w Podleśną.

Skrajem lasu dostaniemy się do drogi leśnej łączącej Nową Wolę Gołębiowską z trasą Radom – Kozienice. Skorzystamy z tego odcinka, by ominąć błotniste okolice Pacynki. W ten sposób dotrzemy do zielonego szlaku pieszego, który poprowadzi nas w okolice Antoniówki. Częściowo będziemy jechać tamtejszą ścieżką edukacyjną.

Po minięciu kładki na Pacynce zjedziemy ze szlaku i skierujemy się w stronę Dąbrowy Kozłowskiej. Tu obierzemy kierunek na Wielką Górę. Wzniesienie zdobędziemy inaczej niż dotychczas – poza szlakiem rowerowym. Jednak wrócimy na „rowerową ścieżkę”, którą przez rezerwat Ciszek dostaniemy się do OEEiIELP. O Ciszku nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć. To jeden z najpiękniejszych zakątków Puszczy Kozienickiej. Rezerwat powstał w 1982 r. Dominują w nim jodły i dęby liczące 130-160 lat, wyjątkowo cenne ze względu na ich naturalne pochodzenie. W Ciszku można spotkać rzadkie gatunki ptaków, np. myszołowa zwyczajnego, pełzacza leśnego, drozda śpiewaka. Pojawiają się również sarny i dziki.

Terenowy fragment naszej wyprawy nie będzie długi – około 10 km. Jednak Wielka Góra i jej okolice mogą sprawić trochę kłopotów. Pierwsza tegoroczna wycieczka nie będzie ani za długa, ani za krótka – ot taka, by rozruszać się co nieco na początek rowerowego sezonu.

Tak jak w ubiegłym roku, przy organizacji cyklu „Jazda z miasta!” wspiera nas Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu i podległe jej nadleśnictwa.

Podczas finału w ośrodku w Jedlni Letnisko, rozlosujemy upominki od głównego sponsora, czyli Salonu Rowerowego Rodex, oraz od leśników, którzy przekazali nam film „Skarby leśnego królestwa”. Prezentuje on fascynujący świat przyrody i bogactwo historyczne terenów RDLP w Radomiu, odkrywa przed widzami dzikie ostępy leśne i zachęca do organizowania wypraw dobrze oznakowanymi leśnymi szlakami.

Na pierwszą edycję „Jazdy z miasta!” najlepiej wybrać się rowerem górskim, trekkingowym lub krossowym. Odradzamy jazdę szosówką.

Na wycieczkę warto zabrać przynajmniej jeden bidon z sokiem lub niegazowaną wodą mineralną. Każdy obowiązkowo powinien mieć łatki albo zapasową dętkę oraz pompkę. Powrót, jak zawsze, we własnym zakresie.

„Jazda z miasta!” odbędzie się, gdyby padał niewielki deszcz. Natomiast, jeśli opady będą duże, rezygnujemy z wyjazdu.

By wziąć udział w naszej imprezie, trzeba wypełnić kupon zgłoszeniowy wydrukowany poniżej. Na jednym blankiecie zgłasza się tylko jedna osoba. Złożenie na nim podpisu jest jednoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu „Jazdy z miasta!”. Dokument jest dostępny w redakcji bezpłatnego tygodnika „7 Dni”, w Salonie Rowerowym Rodex oraz na stronach: www.rodex.net.pl, www.jazdazmiasta.7dni.radom.pl oraz www.bractworowerowe.ats.pl.

Wypełnione druki należy przynosić do redakcji bezpłatnego tygodnika „7 Dni” (ul. Grodzka 2) lub do salonu rowerowego Rodex (ul. Wierzbicka 26/44) do 17 kwietnia włącznie. W zamian zgłaszający dostanie kartę uprawniającą do posiłku.

Paweł MAtracki, RODEX



Książka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki rowerowe



Znasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.



Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

KOPENHAGA - MIASTO ROWERZYSTÓW
czytaj więcej »





| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |