English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓWZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

"Ścieżka nie musi być równa jak lotnisko, im więcej nierówności tym przejazd staje się bardziej atrakcyjny"
mgr inż. Marek Pokorski prezes Miejskiej Spółki Wodnej.
Źródło: Rozmowa w Urzędzie Miejskim na temat kostki na drodze rowerowej wzdłuż al. Chrobrego 9 IX 2004

DROGI ROWEROWE W RADOMIU


Aktualności

2009-05-15
Bezpłatny tygodnik „7 Dni”, Salon Rowerowy Rodex i Bractwo Rowerowe zapraszają 24 maja na drugą
w tym roku „Jazdę z miasta!”.


Bezpłatny tygodnik „7 Dni”, Salon Rowerowy Rodex i Bractwo Rowerowe zapraszają 24 maja na drugą w tym roku „Jazdę z miasta!”. O ile deszcz nie był do tej pory naszym sprzymierzeńcem, to tym razem jest niezbędny. Nie w dniu wy- jazdu ale dziś, jutro, pojutrze... Najlepiej, gdyby popadało dwa, trzy dni z rzędu.

W części nadleśnictw podległych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu obowiązuje zakaz wstępu do lasu. Jak usłyszeliśmy od Mariusza Turczyka, rzecznika RDLP w Radomiu, tylko w niewielkim stopniu poprawił sytuację deszcz padający w minioną niedzielę i poniedziałek. – By odwołać zakaz, potrzeba porządnych opadów przez kilka dni. Parametry wilgotności ściółki leśnej muszą osiągnąć wymagany poziom – mówi Mariusz Turczyk. Jak na razie, prognozy pogody nie zapowiadają takiej sytuacji. Jeśli leśnicy nie odwoła- ją przed 24 maja zakazu wstępu do lasu, nie dostaniemy od nich zgody na przejażdżkę po Puszczy Kozienickiej. Jednak jesteśmy optymistami i drugą edycję „Jazdy z miasta!” zaplanowaliśmy. Ale akcentujemy – może zostać odwołana.

Spotykamy się o godz. 10 za starym młynem na Pacynce w pobliżu Dąbrowy Kozłowskiej. By dojechać na miejsce zbiórki, trzeba dostać się na ul. Zbrowskiego i minąć skrzyżowanie z ul. Żółkiewskiego (ze światłami), dalej jechać ul. Energetyków i skręcić w prawo w Starą Wolę Gołębiowską. Starą Wolą dotrzemy do skrzyżowania z ul. Potkańskiego, gdzie skręcamy w lewo. Ulica Potkańskiego doprowadzi nas do granic miasta – mostu na Pacynce. Zaraz za mostem jest stary zniszczony młyn. Po minięciu budowli wyostrzamy czujność i pilnujemy pierwszego asfaltowego zjazdu w prawo z drogi prowadzącej do Kozłowa. Spotykamy się właśnie na tym mało uczęszczanym zjeździe. Tradycyjnie czekamy kwadrans na spóźnialskich i o godz. 10.15 ruszamy.

Pojedziemy w stronę tartaku i przy nim skręcimy w prawo. Szeroką polną drogą dostaniemy się na skraj lasu do zielonego szlaku pieszego. Poprowadzi on nas w okolice starej strzelnicy, przy której „złapiemy” zielony szlak rowerowy. Skręcimy w tym miejscu w lewo i szlakiem rowerowym dojedziemy do parkingu leśnego znajdującego się na przecięciu Królewskiego Gościńca i Jastrzębiej Drogi. W tym miejscu – odpoczynek. Dalej pojedziemy Jastrzębią Drogą (żółty szlak rowerowy) w stronę Zadobrza. Na końcu Jastrzebiej jest kolejny parking leśny. Tu będzie kres naszej wyprawy.

Znaczna część wycieczki powiedzie przez rezerwat Ciszek. To jeden z najpiękniejszych zakątków Puszczy Kozienickiej. Powstał w 1982 r. Dominują w nim jodły i dęby, liczące 130-160 lat. W Ciszku można spotkać rzadkie gatunki ptaków, np. myszołowa zwyczajnego. Często pojawiają się tu również sarny a nawet dziki. Trasa wyprawy nie przekroczy 20 km i będzie łatwa, jeśli brać pod uwagę ukształtowanie terenu. Na parkingu leśnym na końcu Jastrzębiej Drogi, tradycyjnie, ognisko i losowanie upominków od sponsora głównego, czyli Salonu Rowerowego Rodex, firmy Kross (producent rowerów), Fitness Parku, Klubu Strefa G2 oraz restauracji DaVinci i Legenda. Na drugą edycję „Jazdy z miasta!” najlepiej wybrać się rowerem górskim, trekkingowym lub krosowym. Radzimy zabrać przynajmniej jeden bidon z sokiem lub niegazowaną wodą mineralną. Każdy powinien mieć łatki albo zapasową dętkę oraz pompkę. Powrót, jak zawsze, we własnym zakresie.

By wziąć udział w naszej imprezie, trzeba wypełnić kupon zgłoszeniowy wydrukowany poniżej. Na jednym blankiecie zgłasza się tylko jedna osoba. Złożenie na nim podpisu jest jednoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu „Jazdy z miasta!”. Dokument jest dostępny w redakcji bezpłatnego tygodnika „7 Dni”, w Salonie Rowerowym Rodex oraz na stronach: http://www.rodex.net.pl/, www.jazdazmiasta.7dni.radom.pl.

Wypełnione druki należy przynosić do redakcji bezpłatnego tygodnika „7 Dni” (ul. Grodzka 2), do Salonu Rowerowego Rodex (ul. Wierzbicka 26/44) i klubu FitnessPark (ul. Chrobrego 22) do 22 maja włącznie. W zamian zgłaszający dostanie kartę uprawniającą do posiłku. „Jazda z miasta!” nie odbędzie się, jeśli leśnicy podtrzymają zakaz wstępu do lasu. Informacja o ewentualnym odwołaniu imprezy zostanie podana w sobotę 23 maja na stronach internetowych www.rodex.net.pl i www.jazdazmiasta.7dni.radom.pl.Książka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki roweroweZnasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

W LATACH 90. XIX WIEKU ROWER BYŁ WAŻNYM ELEMENTEM AMERYKAŃSKIEJ GOSPODARKI.
czytaj więcej »

| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |