English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓWZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

"Ścieżka nie musi być równa jak lotnisko, im więcej nierówności tym przejazd staje się bardziej atrakcyjny"
mgr inż. Marek Pokorski prezes Miejskiej Spółki Wodnej.
Źródło: Rozmowa w Urzędzie Miejskim na temat kostki na drodze rowerowej wzdłuż al. Chrobrego 9 IX 2004

DROGI ROWEROWE W RADOMIU


Aktualności

2009-07-17
Do Skansenu Leśnej Kolei Wąskotorowej w Pionkach pojedziemy podczas najbliższej Jazdy z miasta!. W niedzielę, 26 lipca, na rowerowy wypad do Puszczy Kozienickiej zapraszają Salon Rowerowy Rodex, Tygodnik 7 Dni i Bractwo Rowerowe.

Wycieczka do skansenu będzie średnio trudna technicznie (uciążliwe dla niektórych uczestników mogą okazać się przeprawy przez Mysie Górki i Góry Miłosne) a jej dystans to około 30 km w jedną stronę. Najlepiej wybrać się w trasę rowerem górskim, krosowym lub trekingowym. Odradzamy jazdę składakami i szosówkami. Spotykamy się o godz. 10, na skraju Puszczy Kozienickiej obok budynku zajmowanego przed laty przez Monar. By dotrzeć na miejsce zbiórki, od skrzyżowania ul. Zbrowskiego i Żółkiewskiego trzeba jechać prosto ul. Energetyków. Mijamy przejazd kolejowy, skrzyżowanie ze Starą Wolą Gołębiowską i dojeżdżamy do Nowej Woli Gołębiowskiej. Tu skręcamy w prawo i jedziemy prosto do ul. Potkańskiego. Przecinamy ją i kierujemy się na leśną polanę, przy której stoi dawny Dom Nadziei Monaru.

Czekamy kwadrans na spóźnialskich i o godz. 10.15 ruszamy. Pojedziemy zielonym szlakiem pieszym aż do Ośrodka Edukacji Ekologicznej i Integracji Europejskiej Lasów Państwowych. Po drodze czekają nas oczywiście przeprawy przez Pacynkę. Po przekroczeniu trasy Radom – Kozienice znów wjedziemy na zielony szlak i pomkniemy na Mysie Górki. Odpoczniemy po minięciu górzystego fragmentu Kolonki.

Kolejny odcinek naszej wyprawy będzie łatwy i szybki – poprowadzi mało uczęszczaną przez samochody asfaltową drogą przez Adolfin do Sokołów. Tam przy stacji kolejowej Pionki Zachodnie znów wjedziemy na zielony szlak pieszy, którym dotrzemy do restauracji Adria. Ten odcinek pokonamy w dwóch wariantach. Uczestnicy, którzy wybiorą łatwiejszą trasę, pojadą szlakiem, a ci, którzy lubią trudniejszy teren, będą mogli przeprawić się atrakcyjnymi ścieżkami przez Góry Miłosne. Każda z grup i tak wyjedzie przy Adrii, skąd – podobnie jak podczas ubiegłorocznej Jazdy – pionkowscy policjanci będą nam towarzyszyć do skansenu wąskotorówki.

W skansenie, tradycyjnie, ognisko oraz losowanie nagród od organizatorów i sponsorów: Salonu Rowerowego Rodex, producenta rowerów firmy Kross S.A., restauracji Da Vinci i Legenda, klubu Strefa G2 oraz Fitness Park Radom. Przypominamy, by zabrać na wyprawę przynajmniej jeden bidon z sokiem lub niegazowaną wodą mineralną. Każdy obowiązkowo powinien mieć łatki albo zapasową dętkę i pompkę.

Uwaga: Jazda z miasta! odbędzie się nawet, gdyby padał niewielki deszcz. Rezygnujemy z wycieczki, jeśli w niedzielę, 26 lipca, od rana będą duże opady. Powrót z Jazdy – we własnym zakresie. By wziąć udział w naszej imprezie, trzeba wypełnić kupon zgłoszeniowy wydrukowany poniżej (na jednym można wpisać tylko jedną osobę). Kupon to jednocześnie oświadczenie potwierdzające znajomość regulaminu Jazdy z miasta!. Dokument jest dostępny w redakcji 7 Dni, w Salonie Rowerowym Rodex oraz na stronach: www.rodex.net.pl, www.jazdazmiasta.7dni.radom.pl.

Wypełnione blankiety należy przynosić do 24 lipca do godz. 14 do redakcji tygodnika 7 Dni (ul. Grodzka 2), Salonu Rowerowego Rodex (ul. Wierzbicka 26/44) lub klubu Fitness Park (ul. Chrobrego 22). W zamian zgłaszający dostanie kartę uprawniającą do posiłku.

Źródło: Paweł Matracki, Rodex

Książka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki roweroweZnasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

W UNII EUROPEJSKIEJ NA ROWERZE ODBYWA SIĘ OD 5% DO 10% WSZYSTKICH PRZEJAZDÓW
czytaj więcej »

| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |