English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓWZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

"...Dopiero niedawno został uzupełniony - mówi Tatiana Bujanowska, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Ścieżka przy nowej Maratońskiej ma powstać jeszcze tego lata [2006]..."
Źródło: Gazeta Wyborcza 5 VII 2006

DROGI ROWEROWE W RADOMIU


Aktualności

2009-07-21
Piesi stoją na drodze rowerowej
Rowerzyści: potrzebne są barierki za przystankiem
Drogowcy: nie ma takiej potrzeby, ale przyjrzymy się problemowi


Osoby oczekujące na przyjazd autobusu przy przystanku na alei Grzecznarowskiego w Radomiu upodobały sobie drogę rowerową, która przebiega bezpośrednio za wiatą. Rowerzyści apelują o ustawienie metalowych barierek, które zapobiegną kolizją z pieszymi. Drogowcy na razie nie widzą takiej potrzeby.

Rowerzyści korzystający z nowej ścieżki po północnej stronie alei Grzecznarowskiego zmagają się codziennie z nietypową przeszkodą na drodze. Przejazd utrudniają im osoby oczekujące na przyjazd autobusu, które upodobały sobie czerwony asfalt za wiatą.

NIE SCHODZĄ Z DROGI

- Przejeżdżając tą ścieżką rowerową zawsze muszę zwalniać do minimalnej prędkości i jechać slalomem między ludźmi, którzy stoją za przystankiem i pobliskim kioskiem. Używam dzwonka, ale działa on tylko na niektóre osoby. Do niedawna stawałem i grzecznie informowałem, że jest to droga rowerowa, ale w końcu przestałem, bo dokąd można – mówi pan Adam, mieszkaniec Ustronia. Naszego czytelnika zadziwia również brak rozwagi i ostrożności ze strony matek z małymi dziećmi, które stoją wraz ze swoimi pociechami na trasie dla rowerów.

SKUTECZNE BARIERKI

Według opinii naszego rozmówcy i spotkanych na miejscu rowerzystów, najlepszym sposobem rozwiązania problemu, jest montaż metalowych barierek, które uniemożliwiałyby wychodzenie bezpośrednio zza wiaty przystanku na drogę rowerową.

– Widziałem, że takie rozwiązanie znalazło zastosowanie w Gdańsku, gdzie jest bardzo dużo świetnie zaprojektowanych dróg rowerowych. Barierki ustawione są w odpowiedniej odległości od ścieżki rowerowej, więc nie ma możliwości zawadzenia o nie kierownicą przy wymijaniu się - wyjaśnia pan Adam.

PRZYJRZĄ SIĘ

W tej sprawie skontaktowaliśmy się we wtorek z Miejskim Zarządem Dróg i Komunikacji w Radomiu.

– Uważam, że na obecną chwilę nie ma pilnej potrzeby montażu barierek w tym miejscu, gdyż nie występuje tam duży ruch na drodze rowerowej. W najbliższym czasie przyjrzymy się jednak problemowi – mówi Mariusz Drabik, kierownik Działu Inżynierii Ruchu.

Źródło: Marcin Walasik, Echo DniaKsiążka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki roweroweZnasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

NAWET WŚRÓD UŻYTKOWNIKÓW SAMOCHODU NIEWIELU UWAŻA, ŻE SAMOCHÓD POWINIEN POZOSTAĆ PRIORYTETOWYM ŚRODKIEM TRANSPORTU
czytaj więcej »

| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |