English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓWZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

- Każdorazowe wydłużenie sygnału zielonego dla pieszych na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną wiąże się ze zwiększeniem strat czasu dla pojazdów, co z kolei wpływa na zmniejszenie ich przepustowości - tłumaczy Mariusz Drabik z MZDiK..."
Źródło: Echo Dnia 14 X 2008

DROGI ROWEROWE W RADOMIU


Aktualności

2009-12-09
Rowerzyści mają zastrzeżenia do nowej drogi rowerowej na alei Grzecznarowskiego

– Na pewno będziemy interweniować w tej sprawie w Miejskim Zarządzie Dróg i Komunikacji – zapowiada Sebastian Pawłowski.

W Radomiu przybywa dróg rowerowych. Kolejna trasa dla cyklistów powstała wzdłuż południowej jezdni alei Grzecznarowskiego. Rowerzyści twierdzą jednak, że z układaniem asfaltu powinno się poczekać do wiosny.

Sąsiednia trasa, która powstała wcześniej, podczas przebudowy północnej jezdni alei Grzecznarowskiego, została wybudowana z uwzględnieniem wszelkich wytycznych jej przyszłych użytkowników. Dużo staranności dołożyli drogowcy, którzy idealnie wyprofilowali wszystkie zakręty.

OBAWY CYKLISTÓW

W ubiegły czwartek i piątek układano asfalt na ścieżce po drugiej stronie ulicy. Jak przekonują cykliści, niestety, nie jest ona już tak idealna. Największe zastrzeżenia budzi wśród nich to, że czerwoną masę układano przy zbyt niskiej temperaturze.

- Byłem zaskoczony, gdy zobaczyłem robotników układających masę na drodze rowerowej po południowej stronie alei Grzecznarowskiego. Ciekawe, jak długo wytrzyma, skoro była kładziona przy temperaturze poniżej 5 stopni Celsjusza – mówi z obawą Sebastian Pawłowski, kanclerz Bractwa Rowerowego.

Przedstawiciele Bractwa przekonują, że specjalna mieszkanka, której używa się do budowy ścieżek rowerowych w Radomiu, wymaga jeszcze lepszych warunków pogodowych niż zwykły asfalt. – Nie można jej kłaść, gdy temperatura spadnie poniżej 10 stopni i podczas opadów deszczu – informuje Pawłowski.

ZNAKI PRZY SAMEJ TRASIE

Rowerzyści mają ponadto uwagi do wykonania ścieżki. Zwracają uwagę między innymi na źle wyprofilowany zakręt w pobliżu podziemnego przejścia dla pieszych i znaki drogowe, które ustawiono zbyt blisko nowej trasy.

– To bardzo niebezpieczne, bo można w czasie jazdy zawadzić kierownicą o słupek. Na pewno będziemy interweniować w tej sprawie w Miejskim Zarządzie Dróg i Komunikacji – zapowiada Sebastian Pawłowski.

Drogowcy ze starachowickiej firmy Budromost prowadzą jeszcze prace porządkowe na ulicy Grzecznarowskiego. W piętek po południu nie udało się nam już skontaktować z inspektorami Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji, którzy nadzorują tę inwestycję. Na opisywane przez cyklistów niedociągnięcia zwrócimy na pewno uwagę podczas oficjalnego odbioru inwestycji.

Źródło: Marcin Walasik, Echo DniaKsiążka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki roweroweZnasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

WSZYSCY DOTUJEMY UŻYTKOWNIKÓW SAMOCHODÓW
czytaj więcej »

| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |