English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓWZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

"...Jak zapowiada dyrektor MZDiK [p. Marek Czyż] ścieżki rowerowe będą powstawały przy wielu modernizowanych radomskich ulicach. Takie trasy mają pojawić się wzdłuż ulicy Mickiewicza, Kelles-Krauza i Toruńskiej..."
Źródło: Życie Radomskie 16 III 2006

DROGI ROWEROWE W RADOMIU


Aktualności

2011-07-08
Niebawem na mieście pojawią się nowe stojaki rowerowe. Będzie to wynik akcji magistratu Ustaw sobie stojak

Do końca kwietnia każdy radomianin mógł zgłosić do urzędu miejskiego propozycję lokalizacji stojaka dla rowerów. W ten sposób magistrat wyszedł naprzeciw coraz liczniejszej w naszym mieście grupie rowerzystów. Zainteresowanie akcją było spore. W sumie zostało wskazanych 90 miejsc, w których miałoby stanąć 188 stojaków. Najwięcej, bo prawie 70 propozycji złożyło Bractwo Rowerowe, które bardzo mocno włączyło się w tę akcję. – Przy wyborze miejsc skupiliśmy się na śródmieściu, bo jednak tutaj kumuluje się ruch. To tutaj są instytucje, z których korzystają wszyscy, rowerzyści oczywiście też – mówi Sebastian Pawłowski, kanclerz Bractwa Rowerowego. Miłośnicy jednośladów postulują też, aby przy lokalizowaniu stojaków, brać pod uwagę odległość od wejścia. – Zasada jest taka, że stojak powinien znajdować się jak najbliżej wejścia. Jeśli będą zastosowane takie rozwiązania jak na przykład przy siedzibie MZDiK, to z pewnością nie zdadzą one egzaminu – mówi Pawłowski. Chodzi o stojak dla rowerów, który został umieszczony po przeciwnej stronie ulicy, a nie bezpośrednio przy wejściu do Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

W ramach projektu, który jest de facto kontynuacją prowadzonej dwa lata akcji Rowerem do szkoły, ma stanąć ponad 100 stojaków. Dokładna liczba nie jest znana, ponieważ wszystko zależy od kosztów. Pewna jest natomiast kwota, jaką magistrat przeznaczy na zamontowanie stojaków. Opiewa ona na 30 tys. zł.

Parkingi dla rowerów pojawią się na terenie miasta najprawdopodobniej pod koniec wakacji, a w pierwszej połowie lipca poznamy wybrane lokalizacje. – Przy podejmowaniu decyzji bierzemy pod uwagę wszystkie aspekty techniczne i prawne dotyczące możliwości montażu w danym miejscu. Dlatego jest to tak czasochłonne. Musimy również te lokalizacje uzgodnić z MZDiK – mówi Ryszarda Kitowska z biura prasowego magistratu.

Stojaki, tak jak do tej pory, będą miały kształt odwróconej litery U. Jednocześnie można do niego przypiąć dwa rowery. W jednym miejscu może stanąć ich maksymalnie pięć, a zalecana odległość między stojakami powinna wynosić ok. 1-1,5 m.Książka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki roweroweZnasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

"KIEROWCY NIE SĄ LEPSZYMI KLIENTAMI DLA SUPERMARKETÓW NIŻ ROWERZYŚCI, PIESI LUB UŻYTKOWNICY KOMUNIKACJI PUBLICZNEJ"
czytaj więcej »

| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |