English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓWZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

"...Jak zapowiada dyrektor MZDiK [p. Marek Czyż] ścieżki rowerowe będą powstawały przy wielu modernizowanych radomskich ulicach. Takie trasy mają pojawić się wzdłuż ulicy Mickiewicza, Kelles-Krauza i Toruńskiej..."
Źródło: Życie Radomskie 16 III 2006

DROGI ROWEROWE W RADOMIU


Aktualności

2014-04-17
Zaczynamy cykl rowerowych wycieczek „Jazda z miasta!”. Już 27 kwietnia jedziemy do Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Zapraszają Bezpłatny Tygodnik „7 Dni”, Salon Rowerowy Rodex i Bractwo Rowerowe

Nasze cele w tegorocznym cyklu to:

27 kwietnia – Muzeum Gombrowicza;
18 maja – Leśny Ośrodek Edukacyjny w Jedlni Letnisko (Święto Polskiej Niezapominajki);
22 czerwca – Rezerwat Królewskie Źródła;
20 lipca – Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku;
24 sierpnia – Przejazd, parking leśny vis’a’vis szkółki leśnej;
21 września – Pionki, siedziba Nadleśnictwa Kozienice;
19 października - leśny parking w pobliżu Zadobrza (skrzyżowanie Jastrzębiej Drogi i żółtego szlaku rowerowego).

Wycieczka do Muzeum Gombrowicza, tak jak w dwa lata temu i przed rokiem będzie miała mieszany, terenowo-szosowy charakter. Pierwsza część powiedzie ścieżkami Puszczy Kozienickiej, druga szosą przez Kozłów, Wojciechów i Owadów. Trasę najłatwiej będzie pokonać rowerem MTB, krosowym lub trekingowym. Rower miejski nie będzie tu najlepszym wyborem.

Spotykamy się o godz. 10 za starym młynem na Pacynce, w pobliżu Dąbrowy Kozłowskiej. Dojazd na miejsce zbiórki ulicami Zbrowskiego, Energetyków i Starą Wolę Gołębiowską. Starą Wolą dotrzemy do skrzyżowania z ul. Potkańskiego, gdzie skręcamy w lewo. Potkańskiego doprowadzi nas do granic miasta – mostu na Pacynce. Zaraz za mostem jest lekki podjazd i za nim skręcamy w prawo, w pierwszy asfaltowy zjazd prowadzący do Dąbrowy Kozłowskiej. Na tym zjeździe - zbiórka.

O godz. 10.15 ruszamy w trasę. Przez Kozłowskie Komorniki dojedziemy do zielonego szlaku rowerowego, wiodącego na Wielka Górę. Na „szczyt” tym razem wjeżdżać nie będziemy. Z „zielonego” skręcimy w lewo, w nowopowstałą, wygodną szutrówkę, łączącą Kozłów z Kieszkiem. Podążymy do Kozłowa na leśny parking. Tam nieco odpoczniemy i ruszymy szosą w stronę Wojciechowa. Z zachowaniem zasad ruchu drogowego, powoli i ostrożnie będziemy musieli przeciąć trasę Radom – Brzóza i po minięciu krzyżówki, przemieścić się przez Owadów aż do Wsoli - do Muzeum Gombrowicza.

W muzeum, jak zwykle - ognisko i upominki od sponsora Salonu Rowerowego Rodex.

By wziąć udział w naszej imprezie, trzeba wysłać sms o treści „7dni.jazdakwiecien.imienazwisko” na nr 7248. Koszt sms-a to 2 zł netto (2,46 zł brutto). Po wysłaniu wiadomości otrzymacie Państwo sms-a zwrotnego. Należy go zachować do kontroli podczas wydawania posiłków na mecie. Koniecznie więc zabierzcie na „Jazdę” telefon komórkowy. Wysłanie jednego sms-a uprawnia do skorzystania przez jedną osobę z wycieczki oraz poczęstunku. Można jednak z tego samego numeru telefonu zarejestrować na „Jazdę”, np. kilku członków rodziny czy kilku znajomych. Na sms-owe zgłoszenia czekamy do soboty, 26 kwietnia do godz.10.

„Jazda z miasta!” ruszy w ładną pogodę i nawet gdyby padał bardzo mały deszcz, zapowiadający się na przejściowy. Jeśli opady będą spore, wyjazd odwołujemy.Książka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki roweroweZnasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

30% PRZEJAZDÓW SAMOCHODEM JEST KRÓTSZYCH NIZ 3 KM
czytaj więcej »

| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |