English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓWZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

"...Dopiero niedawno został uzupełniony - mówi Tatiana Bujanowska, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Ścieżka przy nowej Maratońskiej ma powstać jeszcze tego lata [2006]..."
Źródło: Gazeta Wyborcza 5 VII 2006

DROGI ROWEROWE W RADOMIU


Aktualności

2014-10-10

Na Jazdę z Miasta! zamykającą sezon 2014, zapraszają w niedzielę, 19 października Salon Rowerowy Rodex, BezpłatnyTygodnik „7 Dni” i Bractwo Rowerowe. Jedziemy do ośrodka RDLP w Jedlni-LetniskoSpotykamy się o godz. 10 za mostem na Pacynce, w pobliżu Dąbrowy Kozłowskiej. By dotrzeć na miejsce, trzeba dostać się na ul. Zbrowskiego i minąć skrzyżowanie z Żółkiewskiego (ze światłami), dalej jechać ul. Energetyków i skręcić w prawo w Starą Wolę Gołębiowską. Starą Wolą dotrzemy do skrzyżowania z ul. Potkańskiego, gdzie skręcamy w lewo. Potkańskiego doprowadzi nas do granic miasta – mostu na Pacynce. Zaraz za mostem – jadąc w stronę Kozłowa - pilnujemy pierwszego skrętu w prawo - w niewielką, asfaltową drogę. Właśnie na niej się spotykamy. Ruszamy o godz. 10.15.

Najpierw pojedziemy w kierunku Komorników Kozłowskich. Przy tartaku odbijemy w lewo. Asfaltem dotrzemy na skraj lasu - do zielonego szlaku rowerowego, który przez niemal całą wycieczkę będzie określał naszą marszrutę. Po wjechaniu na „zielony” pokonamy ok. 3 km, docierając do szutrówki Kozłów - Kieszek. Przetniemy ją i wdrapiemy się na Wilka Górę (176 m n.p.m). Pojedziemy szczytem wzniesienia, nieoznakowaną ścieżką. To wyjątkowo urokliwe miejsce o tej porze roku, szczególnie w słoneczny dzień. Jadąc na wysokości czubków koron drzew, można podziwiać wszystkie kolory jesieni w wyjątkowej intensywności – od zieleni przez żółty, pomarańczowy aż po lekkie i mocne brązy.

Gdy zjedziemy z Wielkiej Góry, czerwonym szlakiem pieszym zwanym Królewskim Gościńcem dotrzemy do leśnego parkingu przy Jastrzębskiej Drodze. Tam nieco odpoczniemy. Następny etap naszej wyprawy to kilkaset metrów Jastrzębską Drogą i powrót na zielony szlak rowerowy, który doprowadzi nas z kolei do zielonego szlaku pieszego. Przejedziemy nim około kilometra i będziemy na mecie naszego wypadu, czyli w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym im. red. Andrzeja Zalewskiego w Jedlni-Letnisko. A tam ognisko z pieczeniem kiełbasek i upominki od Salonu Rowerowego Rodex.

Poczęstunek podczas tegorocznych edycji Jazdy! mamy dzięki Piekarni Fogiel & Fogiel, zakładowi masarskiemu Czapla oraz Salonowi Oświetleniowemu Mirat.

By wziąć udział w Jeździe z Miasta!, trzeba wysłać SMS o treści „jazda.pazdziernik.imienazwisko” na nr 7248. Koszt SMS-a to 2 zł netto (2,46 zł brutto). Po wysłaniu wiadomości otrzymacie Państwo SMS zwrotny. Należy go zachować do kontroli podczas wydawania posiłków na mecie. Koniecznie więc zabierzcie na Jazdę! telefon komórkowy. Wysłanie jednego SMS-a uprawnia do skorzystania przez jedną osobę z wycieczki i poczęstunku. Można jednak z tego samego numeru telefonu zarejestrować na Jazdę!, np. kilku członków rodziny czy kilkoro znajomych. Na SMS-owe zgłoszenia czekamy do soboty, 18 października do godz. 10.

Nasza ostatnia wycieczka w sezonie 2014 to dystans nieco ponad 15 km w jedną stronę. Trasa nie jest wymagająca, nie licząc przejazdu szczytem Wielkiej Góry.

Jedziemy przy bardzo małym deszczu, zapowiadającym się na przejściowy. Jeśli opady będą spore, przekładamy wyjazd na 26 października.

Książka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki roweroweZnasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

ŻADNA NOWA DROGA I ŻADEN NOWY PARKING NIGDY NIE UCZYNIŁY RUCHU BARDZIEJ PŁYNNYM.
czytaj więcej »

| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |