English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓWZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

"...Jak zapowiada dyrektor MZDiK [p. Marek Czyż] ścieżki rowerowe będą powstawały przy wielu modernizowanych radomskich ulicach. Takie trasy mają pojawić się wzdłuż ulicy Mickiewicza, Kelles-Krauza i Toruńskiej..."
Źródło: Życie Radomskie 16 III 2006

DROGI ROWEROWE W RADOMIU


Aktualności

2018-07-23

Po artykule "Wyborczej" trwa wielka kontrola stanu rowerów miejskich. Część problemów już rozwiązanaNa wtorek zaplanowano kompleksowy przegląd systemu Radomskiego Roweru Miejskiego, a jak informuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, już w piątek wyeliminowano problem niewypinających się ze stacji rowerów. To efekt publikacji "Wyborczej" o fatalnym stanie miejskich rowerów.

Pod koniec ubiegłego tygodnia informowaliśmy o fatalnym stanie rowerów miejskich w Radomiu. Wiele z nich jest uszkodzonych i nie da się z nich korzystać, a użytkownicy skarżyli się na ciągłe problemy z wypożyczeniami i zwrotami rowerów. W żadnym przypadku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu nie naliczył operatorowi systemu, firmie Nextbike Polska, kar umownych.

Po artykułach „Wyborczej” MOSiR rozpoczyna kompleksową kontrolę Radomskiego Roweru Miejskiego. „Po odebraniu informacji o niedogodnościach związanych z funkcjonowaniem Radomskiego Roweru Miejskiego zleciliśmy firmie Nextbike kontrolę wszystkich stacji wypożyczeń i wyeliminowanie z nich stwierdzonych usterek. Firma Nextbike rozpoczęła dodatkowy audyt stanu technicznego rowerów, szczegółowo kontrolując zwłaszcza te, w których ostatnio zgłaszane były usterki lub liczba nieudanych wypożyczeń przekraczała dopuszczalny standard” – informuje spółka.

– Jak poinformowała nas firma obsługująca system, w piątek, 20 lipca, problem niewypinających się rowerów z elektrozamków został wyeliminowany. Niezwłocznie zostały wdrożone również prace naprawcze we współpracy z lokalnym serwisem, mające na celu wyeliminowanie tego problemu w przyszłości – podkreśla Grzegorz Janduła, prezes MOSiR-u.

Okazuje się też, że w większości przypadków kradzieży i dewastacji rowerów nie ścigano sprawców. Od początku kwietnia do końca czerwca Straż Miejska w Radomiu interweniowała 160 razy w związku z kradzieżami czy uszkodzeniami rowerów oraz porzuconymi jednośladami. Tymczasem na policję zgłoszono w tym roku pięć przypadków kradzieży rowerów i siedem dewastacji.

– Dopilnujemy, aby informacje o kolejnych przypadkach, które będą zgłaszane na policję, zostały również przekazane do zamawiającego – zapewnia Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

MOSiR wezwał też operatora do przeprowadzenia dodatkowej kontroli stanu technicznego rowerów. Ma ona zweryfikować informacje o usterkach, Nextbike ma usterki te usunąć.

Dodatkowo, zgodnie z wezwaniem, we wtorek, 24 lipca, przeprowadzony zostanie również kompleksowy przegląd systemu Radomskiego Roweru Miejskiego, a po jego zakończeniu zostanie sporządzony specjalny raport. – Mam nadzieję, że podjęte działania pozwolą wyeliminować wszystkie usterki, a radomianie będą mogli bez problemów korzystać z systemu – podsumował prezes MOSiR-u.

Źródło: Gazeta Wyborcza Radom, Tomasz Dybalski

Książka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki roweroweZnasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

KOPENHAGA - MIASTO ROWERZYSTÓW
czytaj więcej »

| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |