English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓW



ZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

"...Dopiero niedawno został uzupełniony - mówi Tatiana Bujanowska, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Ścieżka przy nowej Maratońskiej ma powstać jeszcze tego lata [2006]..."
Źródło: Gazeta Wyborcza 5 VII 2006

DROGI ROWEROWE W RADOMIU






Aktualności

2024-07-13

Prezydent ogłasza nowy program. Mamy listę planowanych inwestycji. Są i uwagi Bractwa Rowerowego.



Utwardzenie i budowa ulic, nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Prezydent ogłosił listę inwestycji, które w ramach programu "Miasto Przyjaznych Zmian" mają być przeprowadzone do końca 2027 roku. Rowerzyści sceptycznie oceniają propozycje.

– Ten projekt to efekt moich rozmów z mieszkańcami. Dlatego wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom. Chcemy skoncentrować się nie tylko na dużych inwestycjach, ale również tych mniejszych, które każdy mieszkaniec może dostrzec wokół siebie. Mówię tu m.in. o nowych ścieżkach rowerowych, modernizacji chodników, utwardzeniu dróg gruntowych, instalacjach nowych latarni, nowych wiat przystankowych i biletomatów, a także budowie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej – wymienia prezydent Radomia Radosław Witkowski.

"Miasto Przyjaznych Zmian"

Projekt będzie obejmował trzy obszary: Bezpieczeństwo, Komunikacja, Nowoczesność. – W ramach obszaru „Miasto Bezpieczne" będziemy koncentrować się na budowie progów zwalniających, na budowie wyniesionych przejść dla pieszych i budowie nowego oświetlenia ulicznego. „Miasto Skomunikowane" to inwestycje w poprawę infrastruktury transportowej. Myślę tu o wymianie nawierzchni ulic i chodników, przebudowie zatok przystankowych oraz budowie i modernizacji ścieżek rowerowych. Z kolei w ramach komponentu „Miasto Nowoczesne" będziemy realizować inwestycje, które przyczynią się do zwiększenia komfortu życia mieszkańców. Chodzi m.in. o budowę przyłączy ciepłowniczych, budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz instalację nowych wiat przystankowy i biletomatów – wylicza Katarzyna Kalinowska, zastępca prezydenta Radomia.

W tym roku na realizację projektu zostało zapisanych 7 mln zł. W kolejnych latach ta kwota rocznie będzie nie mniejsza niż 15 mln zł.

Budowa ścieżki rowerowej w ciągu ul. Szarych Szeregów

Bractwo Rowerowe pyta o ścieżki, które miały już powstać

- Wydaje się, że tak duże miasto, jak Radom może zrobić znacznie więcej dla rowerzystów niż budowa w sumie 820 metrów infrastruktury przez 4 lata. Tym bardziej że, to są wyłącznie opóźnione zadania z budżetów obywatelskich sprzed kilku lat i tym bardziej że, obecnie trwa budowa dwóch z trzech wymienionych dróg dla rowerów - komentuje Sebastian Pawłowski, kanclerz Bractwa Rowerowego w Radomiu. Jak przypomina, rowerzyści czekają też na realizacje innych zadań, jak choćby budowę ciągu pieszo-rowerowego na ul. Kozienickiej, który wygrał głosowania w Budżecie Obywatelskim w 2017 roku, dokończenie drogi dla rowerów na ul. 11 Listopada oraz ul. Limanowskiego czy ustawienie dwóch wiat parkingowych.

- Od 10 lat czekamy też na realizację najważniejszej trasy, dla której dokumentacja leży w szafie MZDiK od 2019 roku, czyli drogi dla rowerów wzdłuż galerii handlowej na ul. Chrobrego wraz z przywróceniem czwartego przejścia dla pieszych prowadzącego do placu Jagiellońskiego - mówi Sebastian Pawłowski.

Źródło: Małgorzata Rusek, Gazeta Wyborcza Radom





Książka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki rowerowe



Znasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.



Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

HOLANDIA - 22 000 KM WYDZIELONYCH DRÓG ROWEROWYCH
czytaj więcej »





| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |