English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓWZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

- Każdorazowe wydłużenie sygnału zielonego dla pieszych na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną wiąże się ze zwiększeniem strat czasu dla pojazdów, co z kolei wpływa na zmniejszenie ich przepustowości - tłumaczy Mariusz Drabik z MZDiK..."
Źródło: Echo Dnia 14 X 2008

DROGI ROWEROWE W RADOMIU


Aktualności

2019-06-20

Rowerem do pracy i na zakupy! Już ponad 100 nowych miejsc parkingowych dla rowerzystów powstało w tym roku. Bezpiecznych i funkcjonalnych.Już od ośmiu lat Bractwo Rowerowe i „Gazeta Wyborcza” prowadzą wspólną akcję. Przez lata nazywaliśmy ją „Rowerem na Zakupy” i zachęcaliśmy do montażu wygodnych i bezpiecznych stojaków rowerowych w kształcie odwróconej litery U przed sklepami i punktami usługowymi. Teraz zachęcamy też firmy, by montowały takie stojaki dla swoich pracowników, dlatego do hasła dodaliśmy element „do pracy”. Pochwalimy też spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, przychodnie lekarskie, instytucje kultury...

W tym roku możemy się już pochwalić powstaniem 106 nowych miejsc parkingowych dla rowerów przy bezpiecznych i funkcjonalnych stojakach w kształcie odwróconej litery U. – Wraz z otwarciem nowego sklepu rowerowego Skybike na ul. Chrobrego przed siedzibą pojawił się kompaktowy stojak umożliwiający przypięcie 10 rowerów – wylicza Sebastian Pawłowski, kanclerz Bractwa Rowerowego. – Na naszą prośbę skierowaną do właścicieli hali targowej na ul. Śląskiej odpowiedziano, ustawiając stojaki przed każdym wejściem oraz dostawiając kolejne przed warzywniakiem. Targowisko Korej z własnej inicjatywy ustawiło zaś pięć stojaków przed wejściem od strony ul. Wernera.

Rowerowa rewolucja dotarła do Muzeum Wsi Radomskiej

– W odpowiedzi na prośby rowerzystów muzeum zamontowało pięć stojaków od strony wejścia głównego od ul. Stawowej – mówi Sebastian Pawłowski. – Tu warto pochwalić za duże odległości między nimi, które umożliwiają za pomocą jednego zapięcia zabezpieczenie kilku rowerów, co jest ważne przed placówkami, które są celem rodzinnych wycieczek.
Rowerem na zakupy. Nowe miejsce do parkowania rowerów na placu Jagiellońskim

Członków Bractwa o pomoc poprosili mieszkańcy bloku przy ul. Osterwy 6.

– Pomogliśmy w zakupie oraz wyznaczeniu optymalnego miejsca montażu dwóch stojaków – mówi kanclerz Bractwa. – Obserwując to, co dzieje się na nowym placu zabaw w parku Planty, gdzie rodzice opierali rowery o jego ogrodzenie, poprosiliśmy Wydział Inwestycji Urzędu Miasta o montaż kilku stojaków od strony głównej alejki. Niestety mimo przesłanej do urzędu wizualizacji zdecydowano o montażu od strony mało uczęszczanej, przez co stojaki stoją puste, a rowery parkują na placu zabaw, mamy jednak zapewnienie, że kolejne stojaki zostaną zamontowane prawidłowo. Jak pisaliśmy niedawno, zadaszony i bezpieczny parking dla 38 rowerów swoich pracowników wybudowała niedawno firma Radwag. Razem z nimi rowerzystom przybyło od początku roku aż 106 miejsc, w których mogą bezpiecznie przypiąć rower.

Źródło: Gazeta Wyborcza Radom, Katrzyna Ludwińska

Książka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki roweroweZnasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

W HISTORYCZNIE UKSZTAŁTOWANYM MIEŚCIE TYLKO 15% POWIERZCHNI PRZEZNACZONEJ JEST DLA KOMUNIKACJI – TYMCZASEM SAMOCHÓD POTRZEBUJE JEJ 10 RAZY WIĘCEJ
czytaj więcej »

| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |