English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓWZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

"...Jak zapowiada dyrektor MZDiK [p. Marek Czyż] ścieżki rowerowe będą powstawały przy wielu modernizowanych radomskich ulicach. Takie trasy mają pojawić się wzdłuż ulicy Mickiewicza, Kelles-Krauza i Toruńskiej..."
Źródło: Życie Radomskie 16 III 2006

DROGI ROWEROWE W RADOMIU


Aktualności

2021-08-20

Urokliwie ulokowany parking leśny w Przejeździe będzie celem naszej najbliższej "Jazdy z miasta!". Na rowerową włóczęgę zapraszają 29 sierpnia Salon Rowerowy "Rodex", "Gazeta Wyborcza" i Bractwo Rowerowe.Spotykamy się o godz. 10 na parkingu leśnym w Kozłowie. Biegnie tamtędy czerwony szlak pieszy – Trakt Królewski. Ma tam też początek, częściowo pokrywająca się ze szlakiem, wygodna szutrówka prowadząca do Kieszka. Skorzystamy z niej. W Kieszku odpoczniemy i pojedziemy w lewo czarnym szlakiem pieszym aż do Zadobrza. Stąd asfaltowa, mało uczęszczana przez auta droga doprowadzi nas do Stoków. Za Stokami wracamy na czerwony szlak biegnący tu między rezerwatami Leniwa i Ponty Dęby. Doprowadzi on nas do leśnego parkingu naprzeciwko szkółki leśnej Nadleśnictwa Kozienice.

Tam finał Jazdy: ognisko i upominki od Salonu Rowerowego „Rodex". Podczas tej edycji, podobnie jak podczas lipcowej do Orońska, będą z nami przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Radomiu. Co przygotują dla uczestników, niech pozostanie niespodzianką.

By dojechać do parkingu w Kozłowie, czyli na miejsce zbiórki, trzeba dostać się na ul. Zbrowskiego i minąć skrzyżowanie z Żółkiewskiego (ze światłami), dalej jechać ul. Energetyków i skręcić w prawo w Starą Wolę Gołębiowską. Starą Wolą dotrzemy do skrzyżowania z ul. Potkańskiego, gdzie skręcamy w lewo. Potkańskiego doprowadzi nas do granic miasta – mostu na Pacynce. Potem lekki podjazd i po około kilometrze duży, leśny parking po prawej stronie, czyli miejsce naszej zbiórki (godz. 10). Czekamy kwadrans na spóźnialskich i o godz. 10.15 ruszamy.

Wycieczka do Przejazdu jest łatwa technicznie, ale ma spory dystans – około 60 km w obie strony. Najwygodniej trasę pokona się rowerem crossowym, trekkingowym, MTB lub typu gravel.

By pojechać na wyprawę, trzeba wysłać mail zgłoszeniowy na adres jazdazmiasta@radom.agora.pl, w tytule wpisać „Jazda z Miasta!", a w treści podać imię i nazwisko uczestnika. W jednym e-mailu można zgłosić kilku uczestników. Na zgłoszenia czekamy do piątku, 27 sierpnia do północy.

Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami każdy z uczestników musi być zaopatrzony w maseczkę. Nie ma obowiązku noszenia ich na świeżym powietrzu pod warunkiem, że możliwe jest zachowanie dwumetrowego dystansu. Zakładamy, że nie wszędzie będzie to możliwe, stąd decyzja o maskach. Prosimy także, by wszyscy chętni zgłosili swoje uczestnictwo w wyjeździe. Liczba uczestników wyprawy nie może być wyższa niż 50 i w razie przekroczenia zmuszeni będziemy odmówić udziału osobom niezarejestrowanym.

Przypominamy, by wziąć na wyprawę przynajmniej jeden bidon z sokiem, napojem izotonicznym lub niegazowaną wodą mineralną. Każdy obowiązkowo powinien mieć łatki albo zapasową dętkę i pompkę.

 

Przypominamy, iż powrót z wycieczki odbywa się na własną rękę.

„Jazda z miasta!" nie odbędzie się, jeżeli będzie padał deszcz. Terminu rezerwowego tym razem nie przewidujemy.

Źródło: Paweł Matracki, Gazeta Wyborcza Radom

Książka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki roweroweZnasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

JAZDA NA ROWERZE ZMNIEJSZA ZAGROŻENIE NOWOTWORAMI
czytaj więcej »

| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |