English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


Bractwo Rowerowe jest
częścią ogólnopolskiej sieci
"Miasta dla rowerów"

ZAMIAST 1000 SŁÓWZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

"Ścieżka nie musi być równa jak lotnisko, im więcej nierówności tym przejazd staje się bardziej atrakcyjny"
mgr inż. Marek Pokorski prezes Miejskiej Spółki Wodnej.
Źródło: Rozmowa w Urzędzie Miejskim na temat kostki na drodze rowerowej wzdłuż al. Chrobrego 9 IX 2004

DROGI ROWEROWE W RADOMIU


Aktualności

2006-03-16
Lepszy asfalt czy kostka? Plany nowych ścieżek rowerowych w Radomiu.

Miasto przygotowuje projekt ścieżki rowerowej prowadzącej w kierunku szpitala na Józefowie. – Tylko kto będzie nią jeździł? – zastanawiają się rowerzyści. W ubiegłym roku w czasie przebudowy ronda Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość powstał także przejazd dla rowerzystów, który spełnia rolę przedłużenia istniejącej już ścieżki wzdłuż ulicy Chrobrego. Na razie trasa kończy się... w polu. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił właśnie przetarg na wykonanie projektu następnego odcinka. Zostanie poprowadzony równolegle do ul. Mieszka I, między ulicą Żółkiewskiego a szpitalem na Józefowie.

Taki przebieg trasy dziwi trochę Sebastiana Pawłowskiego, kanclerza Bractwa Rowerowego. – Obawiam się, że niewiele osób będzie korzystało z tej ścieżki. Ilu rowerzystów jeździ w kierunku szpitala? Przecież znacznie lepiej byłoby doprowadzić trasę do osiedla Michałów – przekonuje Sebastian Pawłowski. Marek Czyż, dyrektor MZDiK informuje, że planowana ścieżka jest zgodna z projektem tras rowerowych opracowanym przez Miejską Pracownię Urbanistyczną. – Będzie miała połączenie z Michałowem. Po pierwsze ma prowadzić po stronie osiedla, a po drugie wykonamy łącznik w jego kierunku – tłumaczy Marek Czyż.

Jak zapowiada dyrektor MZDiK ścieżki rowerowe będą powstawały przy wielu modernizowanych radomskich ulicach. Takie trasy mają pojawić się wzdłuż ulicy Mickiewicza, Kelles-Krauza i Toruńskiej. Ostatnia z tych inwestycji też budzi kontrowersje wśród rowerzystów. – Ścieżka ma powstać po prawej stronie ulicy. Tymczasem na przykład urząd skarbowy czy supermarket Leclerc znajdują się po drugiej stronie – twierdzi Sebastian Pawłowski.

Rowerzystów niepokoi też fakt, że powstające dotychczas trasy mają nawierzchnię z kostki brukowej. Tak jest m.in. na ulicy Chrobrego. – Nie jest to odpowiedni materiał, bo nie tworzy gładkiej powierzchni. Nawet Ministerstwo Infrastruktury zaleca by trasy rowerowe pokrywać asfaltem, który w dodatku jest tańszy niż kostka – mówi kanclerz Bractwa Rowerowego. Jaką nawierzchnię będą miały nowe ścieżki? – Jeszcze nie zdecydowaliśmy. Wiele zależy od pomysłów projektantów. Jednak nie rozumiem zastrzeżeń rowerzystów. Widziałem międzynarodową ścieżkę nad morzem. Była wykonana z kostki i nikomu to nie przeszkadzało – twierdzi Marek Czyż.

Żródło: Życie warszawy, Rafał NatorskiKsiążka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>Stojaki roweroweZnasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

WIĘKSZOŚĆ LONDYŃCZYKÓW ZAPŁACIŁOBY WYŻSZE CENY ZA BILETY AUTOBUSOWE, GDYBY GWARANTOWAŁO TO ZNACZĄCY WZROST JAKOŚCI TRANSPORTU PUBLICZNEGO W MIEŚCIE
czytaj więcej »

| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |