English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓW



ZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

"Ścieżka nie musi być równa jak lotnisko, im więcej nierówności tym przejazd staje się bardziej atrakcyjny"
mgr inż. Marek Pokorski prezes Miejskiej Spółki Wodnej.
Źródło: Rozmowa w Urzędzie Miejskim na temat kostki na drodze rowerowej wzdłuż al. Chrobrego 9 IX 2004

DROGI ROWEROWE W RADOMIU






Aktualności

2006-04-09
Trzy nowe sklepy rowerowe działają od kilkunastu dni w Radomiu. Jeden z salonów uruchomił Andrzej Sypytkowski, były kolarz, wicemistrz olimpijski z 1988 r. z Seulu.

 Trzy nowe sklepy rowerowe działają od kilkunastu dni w Radomiu. Jeden z salonów uruchomił Andrzej Sypytkowski, były kolarz, wicemistrz olimpijski z 1988 r. z Seulu

Radomscy cykliści mieli do tej pory do dyspozycji cztery sklepy: Sławex przy ul. Różanej, Tytan przy Dekarskiej, Kross przy Okulickiego i Huragan przy Traugutta. Teraz doszły trzy kolejne. Na Limanowskiego, na Wierzbickiej - firmy Rodex i na Wernera - Sypytkowski Sport, wicemistrza olimpijskiego w jeździe drużynowej na czas z 1988 r. z Seulu.

Rynek nienasycony

To, że w Radomiu moda na rower trwa od trzech do czterech lat - wiadomo. Jednak czy zainteresowanie dwoma kółkami jest tak duże, by w mieście utrzymało się siedem dużych sklepów rowerowych?

- Według mnie radomski rynek nie jest w pełni nasycony dobrymi rowerami, stąd decyzja, by otworzyć salon - mówi Sławomir Byzdra, współwłaściciel Rodeksu przy Wierzbickiej. Firma to także hurtownia i wyłączny dystrybutor na kraj bicykli marki GTI (niezbyt zaawansowane technicznie rowery, raczej na prostym osprzęcie). - Ponieważ chcemy docierać do odbiorców z różnych grup, dlatego w salonie znajdą się także inne marki: Author, Merida, Kross, Kelly's, Bocas - wymienia Byzdra.

Rowery i... narty

Andrzej Sypytkowski, który otworzył salon przy ul. Wernera, od dwóch lat zastanawiał się nad inwestycją w Radomiu. - Mam sklepy w Kielcach i Końskich. I właśnie do Końskich przyjeżdżało dużo klientów z waszego miasta - mówi. - Doszedłem do wniosku, że coś ze sklepami i serwisem w Radomiu musi być nie tak.

Sklep Sypytkowskiego już działa, ale pełny asortyment będzie dopiero pod koniec kwietnia. Wśród sprzedawanych marek znajdą się rowery Haro, Wheeler i Trek.

Chce postawić w swym salonie na profesjonalną obsługę, bogatą ofertę i doskonały serwis.

Sklep Sypytkowskiego to także dobry znak dla... kochających narty i snowboard. Wraz z nadejściem zimy będzie oferował głównie sprzęt narciarski i snowboardowy. Takie rozwiązanie preferuje wiele specjalistycznych salonów rowerowych, np. Wsół Sport w Kielcach czy Ski Team w Warszawie.

Nie ma strachu

Co na boom rowerowych sklepów mówią ci, którzy do tej pory mieli w Radomiu ustabilizowaną pozycję? - Nowe firmy nie proponują niczego zaskakującego - twierdzi Sławomir Wydra, współwłaściciel sklepu Sławex z ulicy Różanej. - Mam w swojej ofercie rowery Haro, Trak i Wheeler, mam części, mam serwis. Ważne jest, by znać potrzeby radomskich cyklistów i ich portfele. Ja handluję rowerami sprawdzonych firm na bardzo dobrym osprzęcie i konkurencji się nie boję - dodaje.

Podobnie twierdzi Andrzej Wójcik, sprzedawca w Huraganie przy Traugutta. - Nastawieni jesteśmy na rowery popularne, powszechnego użytku nie specjalistyczne. Mamy produkty firmowe i klientów, którzy przychodzą do nas od lat. Mamy także serwis. Na pewno nie załamujemy rąk, dlatego że pojawiła się konkurencja - mówi Andrzej Wójcik.

Same plusy

Co o nowych sklepach sądzą rowerzyści? Janusz: - Im więcej, tym lepiej. Będą konkurować cenami i produktami. Ktoś pewnie zwinie interes, ale będzie to znak, że zabrakło mu pomysłu, rzetelności, właściwego podejścia do klienta.

Same dobre strony boomu widzi Sebastian Pawłowski kanclerz Bractwa Rowerowego. - Dla rowerzystów może to oznaczać tylko niższe ceny i lepszą, szybszą obsługę - mówi. Nie dziwi go otwieranie nowych salonów. - Jeździ coraz więcej ludzi i będzie jeździć jeszcze więcej. Widzą to przedsiębiorcy, dlatego otwierając sklepy, oferują nowe produkty. Niestety, nadal rzadko dostrzegają ten trend urzędnicy - uważa Pawłowski.

Żródło: Gazeta Wyborcza, Paweł Matracki





Książka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki rowerowe



Znasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.



Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

W LATACH 90. XIX WIEKU ROWER BYŁ WAŻNYM ELEMENTEM AMERYKAŃSKIEJ GOSPODARKI.
czytaj więcej »





| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |