English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓWZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

"...Ustalono, że gminy zinwentaryzują znajdujące się na ich terenach fragmenty ścieżek, przejrzą mapy i we wrześniu [2004] wspólnie wytyczą trasy. Wiceprezydent Nita ma nadzieję, że do tego czasu uda się oddać do użytku trasę rowerową ze skansenu wzdłuż Mlecznej do Lasu Kapturskiego..."
Źródło: Gazeta Wyborcza 6 VII 2004

DROGI ROWEROWE W RADOMIU


Aktualności

2008-08-08
24 sierpnia „Jazda z miasta!” do rezerwatu Królewskie Źródła. Na wyprawę w to przepiękne miejsce uchodzące za wizytówkę Puszczy Kozienickiej zapraszają Bezpłatny Tygodnik „7 Dni”, Salon Rowerowy Rodex i Bractwo Rowerowe

Rezerwat Królewskie Źródła znajduje się na terenie Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Kozienicka” (obejmuje fragmenty Nadleśnictw Kozienice, Radom i Zwoleń). Do jego największych atrakcji turystycznych należy ścieżka dydaktyczna Królewskie Źródła, która na prawie półkilometrowym odcinku biegnie wzdłuż rzeki Zagożdżonki. Najciekawsza jej część znajduje się wokół źródełka zwanego królewskim, do którego prowadzą pomosty zbudowane przez leśników. Według przekazów król Władysław Jagiełło, bywając w puszczy, pił z niego wodę.

Na początku ścieżki dydaktycznej jest parking leśny z miejscami na ogniska i wiatami. Tu zakończymy naszą wycieczkę. Przedtem pokonamy blisko 40 km leśnymi ścieżkami i duktami.

Spotykamy się o godz. 10 na trasie zielonego szlaku pieszego przy dawnym Domu Nadziei Monaru (zbiórka już tam była, gdy ruszaliśmy do Przejazdu). By dojechać na miejsce, trzeba dostać się na ul. Zbrowskiego i minąć skrzyżowanie z ul. Żółkiewskiego (sygnalizacja świetlna), dalej jechać ul. Energetyków, minąć skrzyżowanie ze Starą Wolą Gołębiowską (światła) i skręcić dopiero w Nową Wolę Gołębiowską. Dotrzemy nią do ul. Potkańskiego. Przecinamy tą ulicę i jedziemy prosto na polanę przy byłym Domu Nadziei. Czekamy kwadrans na spóźnialskich i o godz. 10.15 ruszamy.

Pojedziemy zielonym szlakiem do Pacynki i polami dostaniemy się do miejsca z długim drewnianym mostkiem zwanym trytwą. Przez miejscowe działki dotrzemy do Dąbrowy Kozłowskiej i dalej przez pola oraz częściowo lasem dostaniemy się w okolice Siczek (końcowy odcinek będzie wiódł zielonym szlakiem rowerowym). Przy Ośrodku Edukacji Ekologicznej i Integracji Europejskiej Lasów Państwowych w Jedlni Letnisko znów trakt zmienimy na zielony pieszy, przetniemy trasę Radom – Kozienice, by dotrzeć do Mysich Górek. Z tego miejsca przedostaniemy się do asfaltowej rzadko uczęszczanej drogi prowadzącej przez Adolfin do Sokołów, i znów zielonym szlakiem – przez Góry Miłosne ruszymy do Pionek. Tam będą czekać policjanci, którzy poprowadzą nas przez miasto aż do zakładów drzewnych. Za fabryką krótki odcinek przemierzymy żółtym szlakiem pieszym, a resztę trasy aż do Królewskiego Źródła – czarnym rowerowym.

Trasa najbliższej edycji „Jazdy z miasta!” będzie dość trudna. Dlatego tym razem nie zachęcamy do zabierania ze sobą dzieci, odradzamy także jazdę na rowerach bez przerzutek.

Podczas finału na polanie w pobliżu Królewskiego Źródła tradycyjnie ognisko i losowanie upominków od sponsorów – Salonu Rowerowego Rodex, klubu Fitness Park, restauracji DaVinci i Legenda, klubu Strefa G2.

Przypominamy, by zabrać na wycieczkę przynajmniej jeden bidon z sokiem lub niegazowaną wodą mineralną. Każdy obowiązkowo powinien mieć pompkę i łatki albo zapasową dętkę.

By wziąć udział w naszej imprezie, trzeba wypełnić kupon zgłoszeniowy wydrukowany poniżej (do ściągnięcia także ze strony www.jazdazmiasta.7dni.radom.pl). Można wpisać tylko jedną osobę na jednym blankiecie. Jest on jednocześnie oświadczeniem potwierdzającym znajomość regulaminu „Jazdy z miasta!”. Wypełnione druki należy przynosić do 22 sierpnia do redakcji Bezpłatnego Tygodnika „7 Dni”, ul. Grodzka 2 (od poniedziałku do piątku w godz. 9-16), do salonu rowerowego Rodex, ul. Wierzbicka 26/44 (od poniedziałku do piątku w godz. 10-18, w soboty w godz. 10-14) oraz klubu Fitness Park przy ul. Chrobrego 22 (od poniedziałku do soboty w godz. 8-20 oraz w soboty w godz. 8-16). W zamian zgłaszający dostanie kartę uprawniającą do posiłku.

Przypominamy, że od najbliższej „Jazdy z miasta!” przy odbieraniu nagród każda wylosowana osoba musi okazać dowód osobisty lub legitymację szkolną. Nie ma także możliwości odebrania nagrody za nieobecną osobę.

Uwaga: „Jazda z miasta!” odbędzie się nawet, gdyby padał niewielki deszcz. Powrót z imprezy we własnym zakresie.

Źródło: Paweł Matracki, Rodex

Książka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki roweroweZnasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

ŻADNA NOWA DROGA I ŻADEN NOWY PARKING NIGDY NIE UCZYNIŁY RUCHU BARDZIEJ PŁYNNYM.
czytaj więcej »

| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |