English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓWZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

- Każdorazowe wydłużenie sygnału zielonego dla pieszych na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną wiąże się ze zwiększeniem strat czasu dla pojazdów, co z kolei wpływa na zmniejszenie ich przepustowości - tłumaczy Mariusz Drabik z MZDiK..."
Źródło: Echo Dnia 14 X 2008

DROGI ROWEROWE W RADOMIU


Aktualności

2008-10-17
Jazda z miasta w brawach jesieni
Dopiero zaczynaliśmy a już pora kończyć – 26 października ostatnia w tym roku „Jazda z miasta!”.


Na jesienną rowerową wyprawę w Puszczę Kozienicką zapraszają Salon Rowerowy Rodex, Bezpłatny Tygodnik „7 Dni” i Bractwo Rowerowe.

Nasza ostatnia wycieczka będzie miała charakter rowerowej włóczęgi. Pokonamy ponad 20 km w jedną stronę, ale nie oddalimy się za bardzo od Radomia. Krążąc po rezerwatach Jedlnia i Ciszek, będziemy podziwiać piękną polską złotą jesień. Oczywiście, pod warunkiem, że pogoda dopisze.

Spotykamy się o godz. 10 na leśnym parkingu w Kozłowie. Dojechać tam można np. ul.: Zbrowskiego, Energetyków, Nową Wolą Gołębiowską. Po dotarciu do ul. Potkańskiego skręcamy w lewo i jedziemy przed siebie aż do Kozłowa, do momentu, gdy po prawej stronie drogi zobaczymy spory parking leśny. Charakterystyczne będą w tym miejscu także znaki czerwonego szlaku pieszego zwanego Królewskim Gościńcem.

Startujemy o godz. 10.15. Najpierw pojedziemy czerwonym szlakiem w kierunku rezerwatu Ciszek, z którego skręcimy w zielony rowerowy, by dotrzeć nim na Wielką Górę. Byliśmy już w tym miejscu kilkakrotnie, ale tym razem zdobędziemy wzniesienie od strony przeciwnej niż zwykle. Zielony szlak rowerowy poprowadzi nas dalej w pobliże Dąbrowy Kozłowskiej. Tu szerokim szutrem przebijamy się do zielonego szlaku pieszego, którym dotrzemy w okolice starej strzelnicy. Od tego miejsca zielony szlak rowerowy wyznaczy nam kierunek do Jastrzębskiej Drogi – wygodnej szerokiej szutrówki, którą dojedziemy w okolice Kieszka. Ostatni fragment naszej wyprawy to czarny szlak pieszy. Jesienną rowerową włóczęgę zakończymy w Ośrodku Edukacji Ekologicznej i Integracji Europejskiej w Jedlni Letnisko. Tam czeka nas ognisko, pieczenie kiełbasek i, oczywiście, losowanie upominków od sponsorów i organizatorów.

Podczas wycieczki, jak zwykle, będą postoje. Przypominamy, by zabrać ze sobą przynajmniej jeden bidon z sokiem lub niegazowaną wodą mineralną. Każdy obowiązkowo powinien mieć łatki albo zapasową dętkę i pompkę.

Uwaga: „Jazda z miasta!” odbędzie się nawet, gdyby padał niewielki deszcz. Rezygnujemy z wycieczki, jeśli w niedzielę, 26 października, od rana będą duże opady.

Powrót z „Jazdy” – we własnym zakresie.

By wziąć udział w naszej imprezie, trzeba wypełnić kupon zgłoszeniowy wydrukowany poniżej (na jednym można wpisać tylko jedną osobę). Kupon to jednocześnie oświadczenie potwierdzające znajomość regulaminu „Jazdy z miasta!”. Jest on dostępny w redakcji Bezpłatnego Tygodnika „7 Dni”, w Salonie Rowerowym Rodex oraz na stronach: www.rodex.net.pl, www.jazdazmiasta.7dni.radom.pl

Wypełnione kupony należy przynosić do 24 października do redakcji Bezpłatnego Tygodnika „7 Dni” (ul. Grodzka 2), do Salonu Rowerowego Rodex (ul. Wierzbicka 26/44) oraz do klubu Fitness Park (ul. Chrobrego 22). W zamian zgłaszający dostanie kartę uprawniającą do posiłku.

Przypominamy, że przy odbieraniu nagród każda wylosowana osoba musi okazać dowód osobisty lub legitymację szkolną. Nie ma także możliwości odebrania nagrody za nieobecną osobę.

Paweł Matracki, RodexKsiążka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki roweroweZnasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

DIESEL JEST WINNY ASTMIE
czytaj więcej »

| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |