English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓWZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

- Każdorazowe wydłużenie sygnału zielonego dla pieszych na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną wiąże się ze zwiększeniem strat czasu dla pojazdów, co z kolei wpływa na zmniejszenie ich przepustowości - tłumaczy Mariusz Drabik z MZDiK..."
Źródło: Echo Dnia 14 X 2008

DROGI ROWEROWE W RADOMIU


Aktualności

2010-06-22
Czas na dłuższą wyprawę! 27 czerwca Salon Rowerowy Rodex, tygodnik „7 Dni” i Bractwo Rowerowe zapraszają na „Jazdę z miasta!” do Przejazdu

Parking leśny w Przejeździe, czyli cel naszej wycieczki, znajduje się oczywiście na terenie Puszczy Kozienickiej (vis’ a ’vis szkółki leśnej Nadleśnictwa Kozienice). Dystans, jaki przyjdzie nam pokonać, to około 30 km w jedną stronę.

Zbiórka o godz. 10, za starym młynem na Pacynce w pobliżu Dąbrowy Kozłowskiej (tam, gdzie podczas ostatniej wycieczki).

By dojechać na miejsce naszego spotkania, trzeba dostać się na ul. Zbrowskiego i minąć skrzyżowanie z Żółkiewskiego (ze światłami), dalej jechać ul. Energetyków i skręcić w prawo w Starą Wolę Gołębiowską. Starą Wolą dotrzemy aż do skrzyżowania z ul. Potkańskiego, gdzie skręcamy w lewo. Potkańskiego doprowadzi nas do granic miasta - mostu na Pacynce. Zaraz za mostem jest stary, zniszczony młyn. Po minięciu tej budowli pilnujemy pierwszego asfaltowego zjazdu w prawo z drogi prowadzącej do Kozłowa. Właśnie na tym zjeździe, mało uczęszczanym, spotykamy się. Tradycyjnie czekamy kwadrans na spóźnialskich i o godz. 10.15 ruszamy.

Trasa wyprawy będzie wiodła początkowo polną drogą przez Kozłowskie Komorniki. Dotrzemy nią w otulinę Puszczy Kozienickiej i „wskoczymy” na zielony szlak rowerowy. Przez Wielką Górę dotrzemy do polany z parkingiem położonej przy Jastrzębskiej Drodze. Odpoczniemy tam kilka minut i ruszymy „Jastrzębską” w kierunku Kieszka. W Kieszku skręcimy w lewo na czarny szlak pieszy, który z kolei dowiezie nas do Stoków.

„Przesiądziemy się” na czerwony szlak pieszy (Królewski Gościniec), którym dojedziemy do celu naszej wyprawy. Po drodze zrobimy jeszcze co najmniej jeden postój i będzie to najprawdopodobniej polana z kapliczką św. Franciszka.

W Przejeździe leśnicy Nadleśnictwa Kozienice przygotują dla nas ognisko, a na poczęstunek zapraszają firma Sadełko z Jedlińska, która funduje kiełbasy, oraz delikatesy Szagar, fundator pieczywa. Podczas finału „Jazdy z miasta!” tradycyjnie rozlosujemy wśród uczestników upominki od głównego sponsora imprezy – Salonu Rowerowego Rodex oraz klubu FitnessPark, restauracji DaVinci i Legenda.

Trasę tej edycji „Jazdy z miasta!” da się pokonać każdym rowerem. Najlepiej spiszą się jednak krosowe, trekkingowe i górskie. Na wycieczkę trzeba koniecznie zabrać przynajmniej jeden bidon z sokiem lub niegazowaną wodą mineralną. Każdy obowiązkowo powinien mieć łatki albo zapasową dętkę, no i pompkę.

By wziąć udział w naszej imprezie, trzeba wypełnić kupon zgłoszeniowy wydrukowany poniżej. Na jednym blankiecie wpisuje się tylko jeden uczestnik. Złożenie podpisu na kuponie jest jednoznaczne z zapoznaniem się z regulaminem „Jazdy z miasta!” i zaakceptowaniem go. Ten dokument jest dostępny w redakcji Bezpłatnego Tygodnika „7 Dni”, w Salonie Rowerowym Rodex oraz na stronach: www.jazdazmiasta.7dni.radom.pl i www.bractworowerowe.ats.pl.

Wypełnione kupony należy przynosić do redakcji „7 Dni” (ul. Grodzka 2) lub do Salonu Rowerowego Rodex (ul. Wierzbicka 26/44). W zamian zgłaszający dostanie kartę uprawniającą do posiłku. Kupony przyjmujemy wyłącznie do 25 czerwca do godz. 15. Zapraszam w imieniu organizatorów i sponsorów.

Paweł Matracki, RodexKsiążka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki roweroweZnasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

JEŚLI MIESZKASZ W DUŻYM MIEŚCIE PRZY GŁÓWNEJ ULICY TO OBOK TWOJEGO DOMU PRZEJEŻDŻA W CIĄGU GODZINY 3400 POJAZDÓW.
czytaj więcej »

| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |