English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓW



ZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

"Ścieżka nie musi być równa jak lotnisko, im więcej nierówności tym przejazd staje się bardziej atrakcyjny"
mgr inż. Marek Pokorski prezes Miejskiej Spółki Wodnej.
Źródło: Rozmowa w Urzędzie Miejskim na temat kostki na drodze rowerowej wzdłuż al. Chrobrego 9 IX 2004

DROGI ROWEROWE W RADOMIU






Aktualności

2012-11-24
Włączamy się do akcji zbierania podpisów w sprawie likwidacji przejścia dla pieszych na ul. Warszawskiej. Mówimy dość "radzieckiej szkole bezpieczeństwa"!

Mieszkańcy Oboziska nie chcą likwidacji przejścia dla pieszych na Warszawskiej u zbiegu z ulicą Śniadeckich. Zbierają podpisy w tej sprawie

Chodzi o przejście, z którego korzystają uczniowie Zespołu Szkół Mody, Stylizacji i Usług, a także mieszkańcy Oboziska zmierzający do przychodni i apteki znajdujących się po drugiej stronie ulicy. Jak tłumaczy rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji zebra musi zniknąć, bo po remoncie zmieni się "geometria drogi" i nie będzie miejsca na azyl dla pieszych.

- Z uwagi na niewielkie odległości od pozostałych przejść przez ulicę Warszawską jego utrzymanie nie było uzasadnione. Dodatkowo w celu uniemożliwienia przekraczania jezdni na pasie rozdzielczym zostaną zamontowane bariery. Pomimo pewnej niedogodności dla pieszych będzie to jednak rozwiązanie bezpieczniejsze od dotychczasowego - tłumaczył nam Dariusz Dębski, rzecznik MZDiK.

Innego zdania są jednak mieszkańcy osiedla.

- Ludzie i tak będą przechodzić tamtędy, a jak nie będzie zebry, to auta będą jeździły jeszcze szybciej, a przecież i tak nieźle lubią tam kierowcy przycisnąć - słyszymy od jednego z mieszkańców. Dodaje, że odległości do pozostałych przejść na Warszawskiej wcale nie są takie niewielkie. - Trzeba dojść albo prawie do Kusocińskiego, albo aż za rzeczkę - wymienia mężczyzna.

- Już teraz przez Warszawską strach przechodzić, tak szybko jeżdżą tamtędy auta, a to jednak ulica w centrum miasta - dodaje Anna, studiująca na pobliskim Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym.

Dlatego już się rozpoczęło zbieranie podpisów przeciwko likwidacji przejścia.

Petycje wyłożone są w budynku przychodni Centrum i Obozisko, a także w Zespole Szkół Niepublicznych przy ulicy Warszawskiej, w parafii Matki Boskiej Bolesnej przy ulicy Radosnej oraz w sklepie przy Śniadeckich. Pismo można także ściągnąć z bloga radnego Kocham Radom Damiana Maciąga, który koordynuje akcję (damianmaciag.blox.pl).

- Podpisy będą zbierane do końca listopada, później przekażemy je do Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji, a także do wiadomości prezydenta miasta i mediów - mówi Maciąg. Źródło: Gazeta Wyborcza, Agnieszka Kępka



Książka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki rowerowe



Znasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.



Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

ROWERZYŚCI SĄ W LEPSZEJ FORMIE FIZYCZNEJ I UMYSŁOWEJ NIŻ CI, KTÓRZY NIE JEŻDZĄ NA ROWERZE
czytaj więcej »





| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |