English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓWZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

"Ścieżka nie musi być równa jak lotnisko, im więcej nierówności tym przejazd staje się bardziej atrakcyjny"
mgr inż. Marek Pokorski prezes Miejskiej Spółki Wodnej.
Źródło: Rozmowa w Urzędzie Miejskim na temat kostki na drodze rowerowej wzdłuż al. Chrobrego 9 IX 2004

DROGI ROWEROWE W RADOMIU


Aktualności

2013-08-21
Na Jazdę z miasta! do siedziby Nadleśnictwa Kozienice w Pionkach zapraszają 25 sierpnia Salon Rowerowy Rodex, Bezpłatny Tygodnik „7 Dni” i Bractwo Rowerowe

Po wyprawach do Wsoli i Orońska wracamy do Puszczy Kozienickiej. Spotykamy się o godz. 10, na parkingu leśnym w Kozłowie. Biegnie tamtędy czerwony szlak pieszy zwany Traktem Królewskim. Ma tam też początek leśna arteria prowadząca do Kieszka. Mieliśmy okazję przejechać fragmentem tej wygodnej, szybkiej, szutrowej drogi przy okazji Jazdy do Wsoli.

Nowa arteria w pierwszej części (w Kozłowie) pokrywa się z czerwonym szlakiem pieszym. Potem odbija w prawo i przez okolice Wielkiej Góry wiedzie do Kieszka. Znakomita nawierzchnia pozwala pokonać dystans Kozłów - Kieszek w 30 minut (ze średnią około 20 km/h). Nam pewnie zajmie to nieco ponad 40 minut.

W Kieszku – na samym końcu drogi, po krótkim odpoczynku odbijemy w prawo. Żółtym szlakiem rowerowym dotrzemy do szosy na Kozienice, przekroczymy ją i skierujemy na zielony szlak pieszy. Uchwycenie go pozwoli nam „wdrapać” się na Mysie Górki. Po zjeździe ze wzniesienia znów krótki odpoczynek i asfaltowa część wycieczki przez Adolfin do Sokołów. Tam – przy stacji kolejowej Pionki Zachodnie znów wjedziemy na zielony szlak pieszy, którym dotrzemy przed restaurację Adria. Zanim to nastąpi, chętni będą mogli przejechać się nieco trudniejszą trasą - przez Góry Miłosne. Ta grupa wyjedzie z lasu także przy restauracji. Stąd ostrożnie i w mniejszych grupach przedostaniemy się przez Pionki do siedziby Nadleśnictwa Kozienice przy ul. Partyzantów. A tu, na finał ognisko i upominki od Salonu Rowerowego Rodex.

Poczęstunek podczas tegorocznych edycjach Jazdy mamy dzięki firmom: Mirat, Piekarni Fogiel & Fogiel, napiekanki.pl, stek.net.pl, Ośrodkowi Szkolenia Kierowców Gepard. Dziękujemy!

By wziąć udział w naszej imprezie trzeba wysłać sms o treści (7dni.jazdasierpien.imienazwisko) na nr 7248. Koszt sms-a to 2 zł netto (2,46 zł brutto). Po wysłaniu wiadomości otrzymacie państwo sms-a zwrotnego, który należy zachować do kontroli podczas wydawania posiłku na mecie. Koniecznie więc zabierzcie na Jazdę telefon komórkowy. Wysłanie jednego sms-a uprawnia do skorzystania przez jedną osobę z wycieczki oraz poczęstunku. Możecie państwo jednak z tego samego numeru telefonu zarejestrować na Jazdę, np. kilku członków rodziny czy kilku znajomych. Na sms-owe zgłoszenia czekamy do soboty, 24 sierpnia do godz.10.

„Jazda z miasta!” odbędzie się, gdyby padał mały deszcz zapowiadający się na przejściowy. Jeśli opady będą spore sierpniowa edycja przepadnie.

By dojechać na miejsce zbiórki trzeba dostać się na ulicę Zbrowskiego i minąć skrzyżowanie z Żółkiewskiego (ze światłami), dalej jechać ul. Energetyków i skręcić w prawo w Starą Wolę Gołębiowską. Starą Wolą dotrzemy do skrzyżowania z ul. Potkańskiego, gdzie skręcamy w lewo. Potkańskiego doprowadzi nas do granic miasta - mostu na Pacynce. Potem lekki podjazd i o po około kilometrze duży, leśny parking po prawej stronie, czyli miejsce naszej zbiórki. Czekamy kwadrans na spóźnialskich i o godz. 10.15 ruszamy.

Książka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki roweroweZnasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

ZDECYDOWANA WIĘKSZOŚĆ MIESZKAŃCÓW EUROPY ZGADZA SIĘ, BY KOMUNIKACJA PUBLICZNA BYŁA TRAKTOWANA PREFERENCYJNIE W STOSUNKU DO SAMOCHODU
czytaj więcej »

| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |