English Fran�ais Deutsch Espanol Italiano Russkij


ZAMIAST 1000 SŁÓW



ZŁOTE MYŚLI oraz OBIETNICE RADOMSKICH URZĘDNIKÓW

"Ścieżka nie musi być równa jak lotnisko, im więcej nierówności tym przejazd staje się bardziej atrakcyjny"
mgr inż. Marek Pokorski prezes Miejskiej Spółki Wodnej.
Źródło: Rozmowa w Urzędzie Miejskim na temat kostki na drodze rowerowej wzdłuż al. Chrobrego 9 IX 2004

DROGI ROWEROWE W RADOMIU






Aktualności

2014-02-28
Wbrew zapisom Studium Radomia po remoncie ulicy Limanowskiego nie pojawi się droga dla rowerów. Udało nam się za to wywalczyć ułatwienia dla pieszych

Dobra wiadomość dla pieszych. Po zakończeniu przebudowy sieci wodno-kanalizacyjnej na Limanowskiego na przejściu przy stacji krwiodawstwa stanie sygnalizacja świetlna. Zostanie też przywrócone przejście w pobliżu ulicy Chopina. Niezadowoleni są za to rowerzyści.

Walka o przywrócenie przejścia na Chopina rozpoczęła się zaraz po jego zlikwidowaniu. Z kolei o światła w pobliżu siedziby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa walka trwała od kilku lat. Od 2007 roku doszło tam do aż 18 potrąceń.

BĘDZIE BEZPIECZNIEJ

Teraz się udało. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji przychylił się do próśb mieszkańców i stowarzyszeń. - Po zakończeniu przebudowy sieci wodno-kanalizacyjnej na Limanowskiego nie planujemy zwężania tego odcinka ulicy. Chcemy zachować dotychczasową przepustowość Limanowskiego, ale doprowadzić jednocześnie do zmniejszenia prędkości pojazdów – informuje Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Jak dodaje, chodzi przede wszystkim o poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu.

- Zdecydowaliśmy, że nowa sygnalizacja świetlna zostanie zamontowana na przejściu dla pieszych w pobliżu siedziby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa - informuje rzecznik. – Nie zniknie sygnalizacja u zbiegu Limanowskiego i Obrońców, być może uda nam się wygospodarować fundusze na zamontowanie w tym miejscu nowych świateł. Planujemy ponadto wyznaczenie dodatkowego przejścia dla pieszych przy cmentarzu, znajdzie się ono jednak bliżej parkingu, a nie przy samej ulicy Chopina.

Na wszystkich przejściach dla pieszych będą też szersze niż dotychczas azyle, tak by zmieściły się tam na przykład matki z dziećmi w wózkach.

ROWERZYŚCI ZAWIEDZENI

Z takiego obrotu sprawy cieszą się piesi. Mniej zadowoleni są rowerzyści, którzy liczyli na budowę ścieżki rowerowej przy okazji remontu. – Jako rowerzysta nie jestem zadowolony, Miejski Zarząd dróg i Komunikacji nie uwzględnił potrzeby budowy infrastruktury dla rowerzystów – mówi Sebastian Pawłowski, kanclerz Bractwa Rowerowego. - Nawet pomimo tego, że w obowiązującym Studium Zagospodarowania Radomia wskazano potrzebę jej budowy. Powstaje pytanie: po co jedni urzędnicy tworzą dokumenty, których nie przestrzegają drudzy?

Pawłowski zaznacza, że jako pieszego zmiany cieszą go bardziej. - Po kilku latach apele mieszkańców, "Echa Dnia" jak i nasze zostały wysłuchane i powstanie sygnalizacja przy ulicy Przechodniej – mówi. - Przywrócone zostanie również przejście o które walczyliśmy. Niestety nadal pozostaną bardzo wąskie chodnik, co przy prędkościach, jakie rozwijają tam kierowcy nie poprawi komfortu poruszania się mieszkańcom jak i przechodniom.

Źródło: Echo Dnia, Ewelina Witkowska



Książka 'Radom-Jerozolima. Pielgrzymka Bractwa Rowerowego' - już w sprzedaży >>>

Stojaki rowerowe



Znasz miejsce, gdzie warto postawić taki stojak?
Napisz do nas, pomożemy Ci przekonać dyrektora szkoły, banku czy właściciela kawiarni do zainwestowania w takie urządzenie.



Pomoc techniczna, cennik oraz zamówienia:
PPUH CHEMOREMONT sp. z o.o.
ul. Tokarska 3
26-600 Radom
tel. 606 393 718


CZY WIESZ ŻE ...

DLA PRZEWIEZIENIA KOLEJĄ W CIĄGU GODZINY 33 000 PASAŻERÓW WYSTARCZY PAS TERENU O SZEROKOŚCI 5 M.
czytaj więcej »





| bractwo | pisma | wyprawy bractwa | forum | turystyka | przyjazne miejsca | szprychy i linki | stojaki na rowery | kontakt |
| powrót do strony głównej | dodaj do ulubionych |